Önal: Yeni isimleri vitrine çıkarıyoruz - BasketFaul.com

Önal: Yeni isimleri vitrine çıkarıyoruz

07-12-22 14:59
Gelişim Koleji, Basketbol Gençlik Ligi’nde ilk yarıyı 9 maçta 7 galibiyetle ikinci sırada noktalarken antrenör Efe Can Önal, tempolu ve baskılı oyun sisteminin meyvelerini aldıklarını açıkladı.
Ligde ilk devrenin planladıkları gibi gittiğini ifade eden Önal, “Ligin en çok 'possesion'a sahip takımıyız. Gaziantep Basketbol ve Anadolu Efes’in ardından en skorer ve yine Anadolu Efes’in ardından en yüksek üç sayı yüzdesine sahip ekibi olduk. İstatistiki parametreler bir yana, ilk yarı itibariyle yeni yüzleri, yeni isimleri de basketbol vitrinine çıkarmaya başladık. Kısasından uzununa, pozisyon gözetmeksizin, herkesin şut tehdidinin olduğu ve izleyenlere keyif veren bir takım olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.
Önal şöyle devam etti: 

“Her ne kadar ilk yarıyı yedi galibiyetle ikinci bitirsek de henüz Final Grubu’na kalmayı dahi garantilemedik. O yüzden puan durumunu unutup, oyuncularımızın seviyesini artırmaya ve onların potansiyellerini aşmaları için çabalamaya devam etmeliyiz. Ayrıca iç saha maçlarımızda bizi desteklemeye gelen öğrencilerimize, velilerimize ve basketbolseverlere teşekkür ederim. Güzel bir atmosferde ve BGL seviyesine göre yüksek denilebilecek bir kitleyle maçlarımızı oynuyoruz. Bundan sonra da desteklerini bekliyoruz.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1390