Efes fatihi Karşıyaka, Bonn'a takıldı - BasketFaul.com

Efes fatihi Karşıyaka, Bonn'a takıldı

07-12-22 22:04

İSTATİSTİK

FIBA Şampiyonlar Ligi B grubu 5. hattasında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, Telekom Baskets Bonn'a 80-89 mağlup olarak grubu 1. bitirme şansını kaybetti. Karşıyaka'nın gruptan çıkması ise 2. veya 3. sırada grubu tamamlayarak play-ini kazanmasına bağlı. Hafta sonu İstanbul'da Efes'i yenmeyi başardıktan sonra Bonn karşısında hayalkırıklığı yaşayan temsilcimizde Angel Delgado ve Mindaugas Kuzminskas 15'er sayı, Berkan Durmaz (8 ribaund) ve Errick McCollum (4 ribaund 6 asist( 14 asistle öne çıktı. Bonn da ise TJ Shorts 26 sayı 9 asist ve Collin Malcolm 20 sayı 8 ribaundla galibiyette etkili rol oynadı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında Vitto Brown ile pota altında etkili olan Karşıyaka öne geçti. Üst üste üçlük isabetleriyle rakibine yetişen Bonn ilk 5 dakika sonunda skoru 11-11 eşitledi. Son bölümde ribaundları toplayan taraf Bonn olsa da sayıyı bulmakta zorlandı. İlk çeyrek 21-19 Pınar Karşıyaka'nın üstünlüğüyle geçildi. 

İkinci çeyrek 11-2 ile hızlı başlayan Bonn farkı da açmaya başladı. Bu dakikalarda hücumlarda etkisiz kalan Karşıyaka topu paylaşmakta çevirmekte zorlandı. Son bölümde Bonn farkı çift haneye çıkardı ve ikinci çeyreği Pınar Karşıyaka 33-43 geride kapattı.

Üçüncü çeyreğe Karşıyaka, Kuzminskas'la hücumda iyi başladı. İlerleyen dakikalarda Berkan Durmaz'ın da devreye girmesiyle Karşıyaka savunmasını da yükseltti ve kolay sayıya izin vermedi Ancak ikili sıkıştırmaları geçmekte zorlanan Karşıyaka hücumları bitiremedi ve farkı da eritemedi. Üçüncü çeyreği de temsilcimiz Karşıyaka 51-69 geride bitirdi.

Son çeyrekte fark 20'lere kadar çıksa da Pınar Karşıyaka yine Berkan Durmaz'ın da yaptığı iyi savunmayla mücadelesini sürdürdü. Agola ve Errick McCollum ile çeyreğin ikinci yarısında hücumda daha etkili olan temsilcimiz Kuzminskas'ın da üçlükleriyle farkı eritmeyi sürdürdü. Ancak son bölümde iyi mücadele etse de Pınar Karşıyaka üstünlüğü eline alamadı ve karşılaşmadan 80-89 mağlup ayrıldı.

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 903