Sarıca: Evimizde mahkum oynadık - BasketFaul.com

Sarıca: Evimizde mahkum oynadık

07-12-22 23:27
Pınar Karşıyaka'nın İzmir'de Telekom Baskets Bonn’a 89-80 mağlup olarak BCL'de grup birinciliği iddiasını yitirdiği maçın sonunda Ufuk Sarıca açıklamalar yaptı.
"Telekom Baskets Bonn kazanmayı hak ettiler. Bugün maç boyunca savunmada ve hücumda organize olamadık, çok sayıda top kaybı yaptık. Ayrıca maç boyunca sadece 4 üçlük isabetimiz var. Bugün kazanmayı çok istiyorduk, kaybettiğimiz için üzgünüz. Maçın ilk çeyreğinde fena savunma yapmamıştık ama sonrasında tüm doğrulardan vazgeçtik. Hem çok top kaybı yaparak, hem de düşük yüzdeyle üçlük atarak kendi evimizde mahkum oynadık. Bu oyunla kazanmak mümkün değildi. Gruptaki şansımız devam ediyor, bunun peşinden koşacağız.” 

Telekom Baskets Bonn koçu Tuomas Iisalo ise şöyle konuştu:
“Öncelikle oyuncuları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum, bugünkü mücadeleleriyle beni gururlandırdılar. Karşıyaka tüm Avrupa’daki en zorlu deplasmanlardan biri, bu atmosferde maç kazanmak çok zor. Rakibimizi Almanya’daki maçta yendiğimiz için bu maçı kazanmaya çok ihtiyaçları vardı, ayrıca hafta sonu Anadolu Efes‘e karşı aldıkları galibiyet nedeniyle son derece motivelerdi. Bu motivasyon sayesinde maça çok yoğun oynayarak başladılar ama takım olarak geri adım atmadık. Sonrasında ise geniş rotasyonumuz sayesinde kontrolü ele geçirdik ve ikinci çeyrekte farkı açmaya başladık. Kenardan oyuna giren her oyuncu maça enerjisiyle etki etti.

Üçüncü çeyrekte Karşıyaka bir kez daha bizi zorlasa da yine pes etmedik, buradaki sert atmosfer konsantrasyon kaybı yaşamamıza engel oldu. Son çeyrekte ise farkın etkisiyle oyunu rölantide götürmeyi denedik ama bunu pek başaramadık, Karşıyaka’nın taraftar desteğiyle birlikte yeniden maça ortak olmasını engelleyemedik. Bir ara her şey rakibimizin istediği gibi giderken TJ Shorts sorumluluk alarak devreye girdi. Bu şekilde maçı kazanmayı başardık.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 684