Erdem Can: Boran Güler gelişimini sürdürürse... - BasketFaul.com

Erdem Can: Boran Güler gelişimini sürdürürse...

18-12-22 17:11
Sezon başında Türk Telekom'un 11. hafta sonunda ligin lideri olması çok öngörülebilir bir durum değildi ancak gelinen noktada aldıkları hiçbir galibiyet şaşırtıcı gelmemeye başladı. 
Herkes rolünü biliyor, az ya da fazla süre almak vücut dilini etkilemiyor ve birlikte oynamaktan mutluluk duyan bir oyuncu grubu, Erdem Can'in liderliğinde çok başarılı bir sezon geçiriyor.
Telekom konusunda konuşulacak çok konu var ama genel röportajı bir sonraki haftaya bırakarak, Erdem Can'a Gaziantep maçındaki etkileyici oyunu sonrasında 2002 doğumlu Boran Güler'i sorduk ve diğer yerlilere de kapsayan şu yanıtları aldık...
* Covid döneminde kısa bir süre U20 Milli Takım antrenörlüğü yaptığım sırada Boran'ı daha yakından tanımak fırsatını buldum. Transferi sırasında evime geldiğinde kendisine sakatlıktan dönen bir oyuncu olarak Aralık ayı ortasında bir seviyeye geleceğini ve sonrasının daha da iyi olabileceğini söyledi. Takvim öngördüğümüz şekilde ilerliyor.
* Size'lı bir oyun kurucu olarak oyunun iki tarafını da becerebiliyor ve çalışma disiplini çok yukarılarda.
* Aslında benim anlayışıma göre Diamantidis'ten sonra oyun kurucu kavramı değişti. Bana göre topa yön verebilen herkes oyun kurucudur, 4 ve 5 numaralı pozisyonlar ise daha tanımlı. Boran da oyun kuruculuk da dahil farklı pozisyonları oynayabilen bir genç. Elbette yaşı itibariyle eksikleri var ve bu da çok doğal ama gelişimini sürdürürse Milli Takım seviyesine yükselmeye aday. 
* Bütün oyuncular yerli-yabancı ayrımı yapmadığımı, herkse eşit davrandığımı biliyor. Boran da sürelerini artırabileceğinin farkında. 

* Diğer bütün Türkler'den de çok memnunum. Rıdvan yeniden ivme kazandı, Erkan Yılmaz iyi bir sezon geçiriyor. Bütün Türklerin top kullanma açısından özgüvenli olmaları lazım ki ben onlara güvenimi hissettiriyorum. Erkan Yılmaz'ı doğru seçimlere karşın 6'da 0 attığı maçtan sonra eleştirmedik, aksine arkasında durduk. O maçtan sonraki yüzdesi ise 50 civarında... Berk sakatlıktan sonra form tutarken görünmeyen işlerle katkı veriyor. Semih Erden ve Mehmet Yağmur sayesinde harika bir soyunma odamız var. 

Yorumlar Okunma: 4109