Ayberk Olmaz: Temasla oynamayı öğrendim - BasketFaul.com

Ayberk Olmaz: Temasla oynamayı öğrendim

20-12-22 17:10
Bundan 7-8 yıl önce gözlerin üzerinde bulunduğu genç oyuncular arasında altyapı milli takımlarında Avrupa şampiyonluğu, Dünya üçüncülüğü yaşayan Fenerbahçeli Ayberk Olmaz da vardı.
"Uzun oyuncu geç yetişir" şehir efsanesinin yanı sıra genç oyunculara güvensizlik nedeniyle bazı sezonlar aldığı süreler kısıtlı kaldı. Zaman zaman çıkışları oldu ama bunu istikrara dönüştüremedi. Mutlaka kendi hataları da oldu... Ertuğtul Erdoğan özellikle İBB'de Ayberk ile çok uğraşmıştı, Afyon'da da dar kadro içinde rol aldı ancak boşa geçen sezonları da az değildi. Nihayet Merkezefendi Belediye'de rotasyonun önemli bir parçası haline geldi. Yeterli mi? Değil... Çünkü bize göre cebinde ortaya çıkarılacak daha çok şey var. Milli Takım'ın geniş değil, son 12'sinde yer bulabildiğinde zaman ayakkabısız 2.10'luk Ayberk'in kapasitesini yansıtabildiğinden söz edebiliriz.
Yetiştiği Fenerbahçe'ye karşı sergilediği mücadele Ayberk'in bu sezonki gelişimini gösteriyor... Ama dedik ya... Biz çok daha fazlasını bekliyoruz.
Ayberk ile kısa bir söyleşimiz oldu... İşte Ayberk'ten pasajlar...
* Denizli'de en mutluluk duyduğum sezonu yaşıyorum. Kondisyonerimiz Mustafa Abi özel olarak ilgileniyor. Kilo almadım ama geçmiş yıllara göre kendimi çok daha güçlü hissediyorum. İzin günlerimizde bile salondayım.   
* Zafer Abi bana ilk günden beri güvendi ve iyi süreler verdi. Tomasz Gielo sakatlandıktan sonra sürem ve sorumluluğum daha da arttı. 
* Bir zamanlar savunma zaafım nedeniyle kenarda otururken, şimdi savunma özelliklerim nedeniyle oyuna alınmam beni daha da motive ediyor. Teması sevmediğim söylenirdi, temasla oynamayı öğrendim. Artık uzunlarla savaşmaya hazırım. Beni zorlayanlar ise 3 numara özelliği de olan 4 numaralar...
* Hedefim elbette A Milli Takım ama oraya geniş kadroya antrenman vermek değil, ilk 12'de saygı duyulan, oynayacak oyuncu olarak gitmek istiyorum. Kulüp seçimi yaparken de parayı alıp oturmayacağım takımlar önceliğim olacak.

* Merkezefendi her maçımız hedef maç. Bütçesi yüksek takımlara karşı kazanmak için hazırlanıyoruz. Zafer Abi hücumda bizi serbest bırakıyor, yeter ki savunmayı onun istediği şekilde yapalım... Yöneticileri de abilerimiz olarak hissediyor ve görüyoruz çünkü onlar bizi kardeşleri gibi görüyor. 

Yorumlar Okunma: 3429