Hakan Demir: Manisa basketbolumuz için büyük bir değer - BasketFaul.com

Hakan Demir: Manisa basketbolumuz için büyük bir değer

02-01-23 15:32
Deplasmanda Büyükçekmece'yi yenerek galibiyet sayısını 3'e çıkaran ve ligde kalmak için ümitlenen Manisa Büyükşehir Belediye Koçu Hakan Demir, "Yurtdışından bir opsiyon bulunmasına karşın Manisa'nın basketbol heyecanı düşüncemi değiştirmeme neden oldu. Umarım ligde kalırız ve Manisa'daki büyük basketbol potansiyelini gelecek sezondan itibaren altyapılar da dahil ortaya çıkarırız." dedi.
Demir, Manisa'ya geliş süreci ve gelişmelerle ilgili sorularımıza şu yanıtları verdi...
* Yurt dışından bir opsiyonları değerlendirmek için bekleme kararım vardı. Açıkçası Türkiye'de çalışmak için çok istekli değildim ancak Manisa'da salonu, tesisleri, basketbola olan yatırımları, Kulüp Başkanı Sayın Bora Çaylan, Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün'ün heyecanlarını görünce düşüncelerim değişti. Sonuncu sıradaki takıma gelmek elbette bir risk ama bu riski almaya değer gördüm. Genel menajer Nihat Mala ile zaten daha önce de birlikte çalışmıştık. Burası harika bir basketbol kenti olmak, ileride Avrupa'da oynamak için çok şeye sahip, yeter ki bu sezon ligde kalalım ve sonrasında geleceğe dönük yapılanmaya hız verelim.
* İyi bir yabancı kadromuz var, ben geldikten sonra daha sistemine uygun bazı eklemeler yaptık. Troy Selim Şav katkı vermeye başladı, İlkan Karaman da önümüzdeki haftalarda devreye girecek. Daha önce Romanya'da çalıştığım Ricky Tarrant zeki ve yetenekli bir oyuncu. Oyunu kontrol ediş tarzı bana uyuyor.
* Bizi ümitlendiren bir takım yavaş yavaş ortaya çıktı. Hala sonlardayız ama ümit veren bir tablo var. Galibiyet sayısı yetebilecek mi? Bunu zaman gösterecek. Tabii ki takımdaki gelişme geleceğe daha pozitif bakmamızı sağlıyor.
* Ligde yatırımla alınan sonuçlar arasında uyumsuzluk var, bu da alt sıraları etkiliyor. Bu nedenle şu an iççin ekstra gibi görünen galibiyetlere ihtiyacımız var ki, bölgedeki takımlar bunu başardı. Bizim de başarmamamız için bir neden yok.
* Yerli oyuncuların çok istekli ve sahiplenmiş olmaları beni umutlandıran başka bir neden. Hepsi çok mücadele ediyor ve takıma büyük enerji katıyor.

* Bana göre Türkiye'nin en güzel, en modern üç salonundan birinde oynuyoruz. Gerçek bir basketbol salonu... Ayrıca altyapının da ayrı bir salonu var. A Takımda işler iyi gidip zor günleri atlattıktan sonra birikimlerimi altyapı için de kullanacağım. Burada harika bir altyapı organizasyonu kurabiliriz. Özetle şunu söyleyebilirim ki, Manisa Türk Basketbolu için büyük bir değer... 

Yorumlar Okunma: 3848