Çambel: Oyuncular bana güvenini gösterdi - BasketFaul.com

Çambel: Oyuncular bana güvenini gösterdi

11-01-23 16:23
Fatih ŞEKER
AYOS Konyaspor’da başantrenörlük görevine getirilen Sinan Çambel, yönetimin ve takımın kendisine güvendiğini belirterek, “Oyuncuların bana güven sağladığını, benim liderlik kısmında kalmamı istediklerini düşünüyorum” dedi
Sports TV’de yayınlanan Basketbol Gecesi programına katılan Çambel’in açıklamaları şu şekilde: 
Engin abinin ayrılması hem benim hem de takım üzerinde duygusal bir atmosfer yarattı. Sonuçta onun kurmuş olduğu bir takım. Engin abi, Turgay abi ve üçümüzün kurduğu bir düzen vardı ancak söz sahibi Engin Hocaydı. Ayrılış süreci üzücü oldu. Benim devam etmemi istedi yönetim. Bunun üzerine görevi devralıp hemen orada çalışmalara başlayarak takımı Galatasaray maçına çıkardık. İyi bir arkadaşlık ve aile ortamı içerisinde de devam ediyoruz.  
Yardımcı koçken de takımla samimiyetim iyiydi. Saha içi ve saha dışındaki dertlerine ortak oldum. Mutsuz gördüğüm anlarda yakın davrandım, sorunlarını gidermeye çalıştım. Bu ilişkiler doğrultusunda oyuncuların bana güven sağladığını, benim liderlik kısmında kalmamı istediklerini, bu kararı vermiş olduklarını düşünüyorum. Karşıyaka’da da Ufuk abi bana bu sorumluğu çok veriyordu, bana çok güveniyordu. Bu özelliğimi Konyaspor’da da devam ettirdim. Gelecekte başantrenör olarak da takımla bu ilişkilerimi devam ettirmek istiyorum. Biraz daha arkadaş, abi ya da kardeş gibi olmak oyuncu ve antrenör arasında daha güzel bir ilişki kuruyor. Bu doğrultuda oyuncuların koçlara bağlılığı artıyor. Bunu gözlemliyorum her zaman. Bu yönde devam edeceğim.
Manisa Büyükşehir maçına çok kötü başladık ve bir türlü reaksiyon veremedik. 34 dakikalık kötü bir maç yaşadık. Mecburen Alex Perez’i sahada fazla tuttuk. Saha içinde takımı çok sahiplendiğini gördük ve tüm hücum organizasyonlarında beni çok rahatlattı. Sorumluluk alarak sorunu çözen bir karaktere büründü. Rasheed Sulaimon ve Alex Perez’in 1 numarada sürelerini paylaştırmak istiyoruz. Aynı zamanda Nikolov’dan da yararlanmak istiyoruz ama pek rotasyona alamıyoruz. Oraya bir kişi daha monte edebilirsek bizim için çok iyi olacak. Perez’i sezonun geri kalanında maç içerisinde daha ekonomik kullanmayı planlıyoruz.

Manisa maçının son pozisyonunda Pako Cruz 2/2 bile atsa bir tane atış şansımızın olacağımı söyledim oyunculara. Topu bir an önce getirip, Morgan’ın da getiren oyuncu için perdeleme yapmasını, Eddie’nin de köşeye koşmasını istedim. Oyuncular da bunu çok doğru uyguladı. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 902