Efes yine son çeyrekte kontak kapattı - BasketFaul.com

Efes yine son çeyrekte kontak kapattı

12-01-23 00:22

İSTATİSTİK

Turkish Airlines Euroleague 18.hafta mücadelesinde Anadolu Efes, 6 önemli oyuncusundan yoksun mücadele eden Valencia deplasmanında yine son çeyrekte kontak kapattı ve sahadan 81-71 mağlup ayrılarak haftayı 9-9 ile play-off bandının dışında tamamladı.

İlk 2 dakika iki tarafta üçer üçlük kullandı ve Valencia sadece bir isabet bulabildi. Pleiss ile boyalı alandan etkili olmaya çalışan Efes’e karşı Valencia ilk TV molasına 8-6 önde gitti. Moladan doğru hücumlarla dönen ancak üçlüklerde isabet bulamayan Efes, Clyburn’ün sayıları ile skor üretse de kenardan gelen isimler Valencia’yı önde tuttu ve ilk çeyrek 16-13 sona erdi. Temsilcimiz ilk çeyrek 1/8 üçlük atarken, hiç faul yapmadı.

Larkin’in hücumda etkili olmasıyla biraz biraz kıpırdanan Efes ilk faulünü maçın 15.dakikasında skor 23-21 iken yaptı. Singleton-Dunston ikilisi ile pota altında eski günlere dönen Efes, doğru pozisyonlardan boş döndü ve yarım basketlik farklarla el değiştiren üstünlük devre sonunda 31-30 ile Valencia’da kaldı.

Valencia ilk yarıda 6/21 ile üçlük atarken, temsilcimiz 3/16’da kaldı. İki takımdan da kimse ilk yarıda çift haneli skora ulaşamadı.

2.yarıya Micic’in çembere gidişleriyle ve Pleiss’in boyalı alan üstünlüğüyle başladık ancak Valencia da tecrübeli isimleri Prepelic-Dubljevic ile etkili oldu ve 3.çeyreğin bitimine 6 dakika kala skor 38-38’de eşitlendi. İlk yarıda girmeyen üçlükler bu süreçte girmeye başlayınca Efes hücumda özlediğimiz akışlanlığına ve ritmine kavuşarak son çeyreğe girerken üstünlüğü eline aldı ancak son saniyede Puerto’dan gelen üçlükle fark 4’e düştü (52-56).

Final periyoduna iyi başlayan taraf üçlüklerle ve adam değişme savunmasıyla birlikte ev sahibi ekip oldu ve de son 7 dakikaya girilirken 62-60 öne geçti. Dunston’ın her iki taraftaki enerjisine karşın, topu paylaşmaktan kaçınan ve Maccabi maçı gibi 1x1’lere ve durağan hücumlara yönelen Efes karşılaşmanın son 3 dakikasına 72-62 geride girdi. Webb’in üçlüğüyle fark 13’e çıktı ve kalan sürede karşılıklı basketlerle geçildikten sonra mücadele 81-71 Valencia üstünlüğüyle sona erdi.

15 üçlük isabeti bulan ev sahibinde 6 isim çift haneli skorlara çıkarken (Puerto 15, Webb 14, Prepelic 13, Radebaugh 12, Lopez-Arostegui 12, Dubljevic 10), Efes’te Clyburn 15, Larkin ve Pleiss 14’er sayı ile mücadele ettiler.

 

 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1286