Ataman: Son çeyrekte pes ettik - BasketFaul.com

Ataman: Son çeyrekte pes ettik

12-01-23 06:22
Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, Valencia yenilgisini yorumlarken, son çeyreklerde kötü oynadıklarını söyledi.
“Valencia‘yı galibiyetten dolayı kutlarım, son çeyrekte büyük karakter ortaya koydular. EuroLeague seviyesinde takımın ana oyun kurucuları yokken maç kazanabilmek hiç kolay bir iş değil. Yine de savunmadaki agresiflikleri ve ortaya koydukları karakter sayesinde maçı kazandılar. Son çeyreğe kadar oyunun kontrolü bizdeydi, son çeyrekte Valencia’nın agresifliği karşısında pes ettik. Bizim için çok üzücü bir mağlubiyet, Valencia için ise çok büyük bir galibiyet. 
Bizim için çok önemli bir maç olduğunun farkındaydık çünkü Valencia’ya karşı evimizde kaybetmiştik. Açıkçası bugün takım olarak fazla rahat olduğumuzdan dolayı kaybettiğimizi düşünmüyorum, sadece Valencia’nın agresifliğine yanıt veremedik. Son çeyrekte tamamen kontrol dışına çıktık ve kaybettik. 

Son 3 maçtır 4. çeyreklerde iyi basketbol oynamıyoruz, umarım kısa süre içerisinde toparlanırız çünkü sezon başında da buna benzer bir problem yaşamıştık. Sonrasında toparlanmayı başarmıştık ama şimdi yine benzer sorunlar yaşıyoruz. Çıktığımız son 3 deplasman maçını kaybettik, bu maçların hepsinin son çeyreğini felaket oynadık. Bu durumdan gerekli dersleri çıkarmamız lazım.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1163