Ömer Yasir Çok Büyük! (3. Triple Double) - BasketFaul.com

Ömer Yasir Çok Büyük! (3. Triple Double)

13-01-23 19:40

İSTATİSTİK

Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler keyifli mücadelede evinde Fenerbahçe Koleji DS Energy'i 105-85 yenmeyi başardı. Maç boyu iki takımın birden hücumu ön plana koyması salonu dolduran genç basketbolseverleri keyiflendirdi. Tarrant'ın takımdan ayrılmasıyla nasıl bir düzen olacağı sorgulanan TED Kolejliler'de Ömer Yasir Küçük adeta yabancı oyuncu gibi oynayıp 23 sayı 11 ribaund 11 asistlik triple double performansıyla çok üst düzey katkı verdi. Ömer Yasir bu maçla beraber bu sezon resmi maçlardaki üçüncü triple-double'ını yaptı ve tüm liglerdeki en formda yerli oyun kuruculardan biri olduğunu yine gösterdi. Pota altında Walters'ın herhangi bir eşleşmesinin olmamasını da çok iyi değerlendiren TED'de yeni transfer Shane Gibson da 12 dakika forma giydi, Kolejlilerde ilk beş çıkan her oyuncu çift hanelere çıktı.

Maç müthiş bir tempoda başladı. İki takımın da hızlı hücumlar ve kısa setler kullanmasıyla skor yukarı taşındı. Zaman zaman gelen kolay top kayıpları ve kaçan boş şutlar olmasa NBA tadında bir skorla bitebilirdi, ilk çeyrek 22-22 eşitlikle sona erdi

İkinci çeyrekte Fenerbahçe Koleji'nin etkileyici oyunu vardı. Topu çok iyi dolaştıran ve yabancıların yanı sıra yerlilerden de katkı alan Fenerbahçe kolay sayı üreterek üstünlüğü eline aldı. Fark bir ara 11 sayıya kadar çıksa da çeyrek sonun 50 saniyede 7-0'lık seri yakalayan TED Kolejliler oyuna Ömer Yasir Küçük ile tutundu. Devre arasına 51-47 Fenerbahçe Koleji üstün gitti.

Üçüncü çeyrekte bu sefer TED Kolejliler fırtınası vardı. Pota altında rakibin faul sıkıntısını da kullanan TED Kolejliler her yardım geldiğinde de boş atışı bulmayı başardı. Tempoyu kontrol ederken rakibi dış atışlara yönelten TED Kolejliler uzun ribaundları da toplayarak farkı açmaya başladı. Son çeyreğe gidilirken 76-61 skoruyla Ted Kolejliler öndeydi.

Son çeyreğe Kaan Sarıaslan şovuyla girildi. Üst üste üçlüklerle adeta rakibin guardını düşüren Kaan'a destek yine Ömer Yasir Küçük ile geldi. Fenerbahçe'nin oyun disiplininden kopmasıyla iki taraf da hücuma ağırlık verdi. NBA maçlarını aratmayan son çeyreğin ardından TED Kolejliler karşılaşmadan 105-85 galip ayrıldı.
Öne çıkanlar...
TED Ankara Kolejliler: Brandon Walters 27 sayı, 9 ribaund, 4 asist, Ömer Yasir Küçük 23 sayı, 11 ribaund, 11 asist, Kaan Sarıaslan 17 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Arda Berk Kaya 17 sayı (3/7 üçlük), 3 ribaund, Cihat Mert Dalgalı 10 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Shane Gibson 7 sayı, 2ribaund (12 dk)
Fenerbahçe Koleji DS Energy: Marreon Jackson 19 sayı, 5 ribaund, 7 asist, İsmet Baran Avşar 19 sayı, 4 ribaund, 2 asist, D'Shawn Schwartz 23 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Berkay Bayar 9 sayı, 10 ribaund, 2 asist
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1738