Dev kampa Türk koç davet edildi! - BasketFaul.com

Dev kampa Türk koç davet edildi!

20-01-23 11:53

Avrupa'nın en büyük yaz kamplarından, 6. kez yapılan Baz'n Kampına davet edilen ilk Türk koç Hamitcan Güraslan oldu. 10'dan fazla ülkeden yabancı koçun davet edildiği kampa Türkiye'nin yanı sıra Amerika, Litvanya, Sırbistan, İspanya, İtalya,İ ngiltere, Hollanda ve Fransa'dan da koçlar katılıyor.


Eski Fransız milli oyuncu Mickael Pietrus'un organizasyon kurucusu ve ortaklarından biri olduğu Baz'n kampı aynı zamanda NBA'de forma giyen Ball biraderlerin babasının kurduğu şirket Big Baller Brand ile de ortaklık yapıyor. Önümüzdeki yıllarda düzenli olarak Lamelo Ball'un ve diğer Ball kardeşlerin de kamp ziyaret etmesi bekleniyor.

10 ile 20 yaş arasındaki amatör ve profesyonel oyuncuların katıldığı kampa 3 dönemde 270 basketbolcu katılacak. Türkiye'den de katılan oyuncuların olacağı belirtilirken her hafta sonunda turnuvanın MVP'si seçilen isimlere önümüzdeki yıl 2 NBA maçını yerinde izleme ve oyuncularla tanışma imkanı da sunuluyor.


Kampın yöneticisi Mirosla Zlatkovic ise yaptığı açıklamada:
"Farklı ülkelerden koçların yardımıyla global basketbol kültürünün genç oyunculara aktarılmasını istiyoruz. Ayrıca özellikle Amerikalı "bireysel koçların" bir hayli fark yaratması bekliyoruz. Koç oyuncu dengesinin sağlanmasıyla birlikte sporcuların gelişim göstermesi de amaçlarımızdan biri olarak söylenebilir. Hamitcan Koçun da katılımıyla Avrupa'daki hemen hemen her büyük basketbol ülkesinden koç katkısını sağladık. Bunun hem oyunculara farklı bakış açıları sağlamasını hem de farklı kültürleri tanımasını sağlamasını bekliyoruz." diyerek kampın genel mottosunu özetledi.

Marsilya'da Temmuz ayında düzenlenecek kampa hala kayıt yapılıyor ve başvurmak isteyenler aşağıdaki linkten başvurabilir.

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1945