Olympiakos Real'e karşı duvar ördü! - BasketFaul.com

Olympiakos Real'e karşı duvar ördü!

20-01-23 23:16

İSTATİSTİK
Olympiakos evinde Real Madrid'i 73-60 yendi. Final Four'un en büyük adaylarından ikisinin mücadelesi hücum kalitesi açısından beklentileri hiç karşılayamadı. Boş atışların çokça kaçtığı iki takımın da hücum ritmini bulamadığı bir maç oldu. Kısa süreli skor patlamaları hariç iki taraf da birbirine üstünlük kuramadı. Olympiakos biraz daha yüzdeli üçlük atarak skor üstünlüğünü hep korudu. Real Madrid hiçbir çeyrekte 17 sayı bile üretemezken Olympiakos da en fazla 19 sayı üretebildi bir çeyrekte. Karşılaşmada takımlar 51 üçlük denemesinde sadece 9 isabet bulabildi. Bu karşılaşma Real Madrid'in bu sezon resmi maçlarda en az sayı ürettiği maç olarak kayıtlara geçti. Emin Moğulkoç'un da bulunduğu hakem üçlüsü de sezonun en temiz maçlarından birini yönetirken neredeyse hiç hatalı karar vermediler.

Olympiakos ilk çeyreği 19-15 kazanırken devre arasına da 36-28 gibi kısır bir skorla gidildi. Üçüncü çeyrekte de Real Madrid pota dövmeye devam edince fark açılmaya başladı. Son çeyreğe girilirken 54-44 ile çift haneli üstünlüğü bulunuyordu Olympiakos'un. Son çeyrekte de ilk 5 dakikada rakibine sadece 4 sayı izni veren Olympiakos oyunu kontrol etmeyi başardı. Karşılaşmadan Olympiakos 73-60 skoruyla galip ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Olympiacos: Thomas Walkup 18 sayı (3/5 üçlük), 2 ribaund, 2 asist, Kostas Sloukas 11 sayı, 2 ribaund, 6 asist, Sasha Vezenkov 15 sayı, 5 ribaund
Real Madrid: Walter Tavares 12 sayı, 2 ribaund, 1 assist, Dzanan Msa 12 sayı, 1 ribaund, 2 asist

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 624