Telekom ikinci viteste kazandı - BasketFaul.com

Telekom ikinci viteste kazandı

31-01-23 21:06

İSTATİSTİK
Türk Telekom grubun en güçsüz ekibi Slask Wroclaw karşısında çok zorlansa da karşılaşmadan 76-63 galip ayrılmayı bildi. Bu galibiyet ile Türk Telekom gruptan çıkmayı garantiledi. İlk çeyrekte çift haneli fark yaratınca Telekom bir hayli gevşedi ve 2.5 çeyrek boyunca oyun kontrolü deplasman ekibinde kaldı. Son çeyrekte yeniden mengeneleri sıkınca karşılaşmadan 13 sayı farkla galip ayrıldık.

İlk çeyrekte rakibe sadece 9 sayı imkanı verirken ilgniç bir şekilde hiç iki sayılık isabet bulmadan 19 sayı ürettik. 5 üçlük rakibin düzenini bozarken basketbol kalitesi gerçekten çok düşüktü.
İkinci çeyrekte çok daha iyi bir Slask ekibi izledik. Hücumda organize olan hücum ribaundlarına saldıran ve kurt pivot Parakhouski'yi kullanan Polonya temsilcisi 23 sayı ürettiği çeyrek sonunda farkı 2 sayıya indirdi. Devre arasına 34-32 önde gitmeyi başardık.
Üçüncü çeyrekte de istediğimiz oyunu pek sergileyemedik. Hücumda toparlansak da yine pota altında kolay isabetlere izin verdik. Kimsenin oyunu domine edememesi ile de farkı açamadık. Son çeyreğe gidilirken 55-51 üstünlüğümüz vardı.
Son çeyrekte ne zaman tempo yapsak üstünlüğü elimize geçirdik. Berk'in ufak bir sakatlık geçirmesinin ardından soğuyan oyun üst üste dış isabetlerimizle lehimize iyice döndü. Maç sonunda adeta donup kalan rakibimiz karşısında farkı bir anda çift hanelere çıkardık. Maçin kalan bölümünde mola dahi almayan Slask karşısında mücadeleden 76-63 galip ayrıldık.
Telekom'da Axel Bouteile 18 sayı, 6 ribaund, Tony Taylor 14 sayı, 3 asist, Jerian Grant 11 sayı, 2 ribaund, 7 asist üretti. 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 690