Itoudis: Değişken savunmalarına çözüm bulduk - BasketFaul.com

Itoudis: Değişken savunmalarına çözüm bulduk

03-02-23 23:55
Fenerbahçe Beko'nun Alba Berlin’i 101-86’yla yendiği mücadelenin ardından koç Dimitris Itoudis ile oyunculardan Johnathan Motley ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Dimitris Itoudis: “Takımı tebrik ediyorum. Bu akşam daha iyi takımdık. Onların değişken savunmasına rağmen hücumda çözümlerimizi bulduk. Nigel ve Dyshawn Pierre maçın başında oyunun tonunu belirlemiş oldu. İlk yarıda hücumda çok iyiydik ama savunmada düzeltilmesi gereken şeyler vardı. Devre arasında bunları konuştuk. Açık sahada onların hücumlarını bir şekilde kontrol etmemiz gerekiyordu. Bunun üzerine çalıştık ve üçüncü çeyrekte sadece 13 sayı kaydettiler ve bunu da başarmış olduk. Takımı tebrik ederim.
Carsen, artık bir noktada ilerliyor, umarım çok fazla iniş çıkışları olmaz. Sonuçta Avrupa’da çaylak pozisyonunda ve ilk defa bu oyuncularla oynuyor, ilk defa bu hakemlerle, bu atmosferle tanışıyor. Bu şekilde devam etmesini umuyoruz. Nigel, iki farklı pozisyonda oynuyor, bazen de 3 olabiliyor. Sezon başında kullandığımız kadroyla başladık aslında. Savunmada da hücumda da Nigel çok önemli bir oyuncu, üçlüklerde olsun, bloklarda olsun ve birçok oyuncuya da yol açıyor, yol gösteriyor. Ama aynı zamanda Wilbekin de çok önemli, özellikle yaratıcı oyun kuruculara karşı baskı yaratıyor ve takımdaki diğer kişilere destek olabilmek için kendi özelliklerinden fedakarlık da yapıyor.
Bu ritimde çok fazla idman yapma şansımız olmuyor. Videolar izliyoruz, bu da idman gibi oluyor. Olympiacos maçını izledik ve hücumda alanımızı daha iyi kullanmamız gerektiğini gördük. Bu alanda Olympiacos’ta kötüydük. Nick Calathes’in katkıda bulunabilmesi için hücumda alana ihtiyacı var. Alba Berlin ve diğer takımlara tabii ki saygılıyız ama bir önceki maçta Final Four takımına karşı oynadık. Herkesin katkısı gerçekten çok önemli. Skor düşse de efor hep devam etti. Topu çok iyi kullanan ve geçiş hücumları olan bir takıma karşı oynadık. 27 asistleri olmasına rağmen maçı farkla bitirdik. Serbest atışlarda %83 oranımız vardı. Bu sıralamada sonuncu olduğumuz bir durumdu. Bu konuda çalıştık, bu da bizim için önemli.
EuroLeague’de her maç çok önemli; her dakika, her saat önemli. Hazırlanmak için bazen iki gününüz oluyor ki bu sefer bizim öyleydi. Ama bazen de bir günümüz oluyor. Tabii ki çok yüksek seviyede oynanan bir lig.” 

Johnathan Motley: “Diğer maçlara oranla daha iyi başlamaya odaklanmıştık. İyi başladığımız maçlarda ikinci, üçüncü çeyrekler iyi gidiyor. Bugüne iyi başlamak istedik, bu açıdan da iyi bir iş başardık. Topları dolaştırmak, isabetli atışlar kaydetmek önemliydi. 101 sayı attık ve bu maçlarda herkesin katkı verdiğini görmek önemlidir. Çift hanelere çıkan birkaç oyuncumuz var. Herkes topa dokundu, herkesin bir katkısı oldu. Tempoyu ayarlarken de herkesin katılım gösterdiğini söyleyebiliriz.”

Dyshawn Pierre: “Güzel bir geri dönüş oldu. Herkes katkıda bulundu. Kötü gidişe bir dur dedik. Savunma açısından çok iyi bir takıma karşı hücum açısından iyiydik." 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1021