PETKİM kazandı, Galatasaray düşme hattındaki trafiğe karıştı - BasketFaul.com

PETKİM kazandı, Galatasaray düşme hattındaki trafiğe karıştı

04-02-23 20:02

İSTATİSTİK

Türkiye Sigorta BSL 18. haftasında Aliağa Petkim, son bölümünü kontrol ettiği maçta Galatasaray NEF'i deplasmanda 82-74 mağlup etti. Bu sonuçla iki ekibin galibiyet sayıları eşitlendi (7), averaj ilk maçı 18 sayıyla kazanan Galatasaray'da kaldı. Son olarak 24 Aralık'ta Telekom'u yenen Galatasaray bu sonuçla sahada üst üste 6. kez mağlubiyetle ayrıldı, düşme bölgesindeki trafiğe girdi.

Pota altında daha etkili başlayan Petkim ilk 3 dakika sonunda 7-2 öne geçti. Dusan Ristic ile cevap veren Galatasaray skoru eşitledi (7-7). Savunma ribaundlarında bu dakikalarda etkili olan Petkim üstünlüğü tekrar eline aldı. Hücumda zaman zaman sıkışan Galatasaray farkı kapatmakta zorlandı, ilk periyod 23-19 Petkim'in üstünlüğüyle geçildi.

İkinci periyoda 9-1 ile başlayan Galatasaray 5 dakika kala 28-27 öne geçti. Geçiş hücumlarından basketle dönen Petkim tekrar üstünlüğü eline aldı. Çekişmeli geçen periyodu 40-37 ile Petkim önde tamamladı. İlk devrede üstünlük 11 kez el değiştirdi. 

Üçüncü periyodda Jeremy Simmons ile iyi başlayan Petkim farkı açmaya başladı. Bu dakikalarda potaya gitmeyi tercih eden Galatasaray, farkı tek hanede tuttu. Dylan Ennis ve Tyus Mcgee'nin üçlükleriyle Galatasaray farkı 3'e çekti. Rakibine üçlüklerle cevap veren Petkim üstünlüğü bırakmadı ve periyodu da 60-57 ile geçti.

Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Yayın gerisinden üst üste sayı bulan Galatasaray'a bir kez daha cevap vermesini bilen Petkim, Omar Prewitt'in üçlükleriyle rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Son bölümde fark çift hantı, Galatasaray, Dylan Ennis ile 8 sayıya kadar yaklaştı. Karşılaşmayı 82-74 Aliağa Petkim kazandı.

Öne çıkanlar...
Galatasaray NEF: Angelo Caloiaro 16 sayı 5 ribaund 3 asist, Dylan Ennis 13 sayı 4 ribaund 3 asist. Sadık Emir Kabaca 12 sayı 5 ribaund
Aliağa Petkim: Omar Prewitt  26 sayı 7 ribaund, Philip Booth 15 sayı, Kenny Chery 15 sayı 5 ribaund 4 asist 

 

 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1372