Efes ikinci yarıda farka gitti - BasketFaul.com

Efes ikinci yarıda farka gitti

05-03-23 17:31

İSTATİSTİK

Türkiye Sigorta BSL 19. haftasında Anadolu Efes, Bursaspor karşısında ikinci yarıda oyunun tüm kontrolünü eline alarak karşılaşmadan 82-63 galibiyetle ayrıldı. 

Ante Zizic'le karşılaşmaya iyi başlayan Efes skoru 9-2 getirdi ve Bursa erken molaya gitmek zorunda kaldı. Moladan yayın gerisinden etkili dönen Bursa farkı eriterek öne geçti (10-9). Clyburn ve Zizic'in bitiriciliğyle Efes üst üste skor buldu ve tekrar öne geçti. Bu dakikalarda hücumda etkisiz geçiren Bursaspor skor üretmekte zorlandı. İlk periyod 22-17 Efes'in üstünlüğüyle geçti.

İkinci periyodu Zach Auguste'nin üst üste sayılarıyla başlayan Bursaspor farkı tek sayıya çekti (21-22). Ancak kalan dakikalarda iyi savunma yapan Efes karşısında Bursaspor doğru beşi bulmakta  zorlandı. 11-2 lik seri yakalayan Efes farkı çift hanelere çıkardı (33-23). Son bölümde de oyunun tüm hakimiyetini eline alan Efes farklı üstünlüğünü kaptırmadı ve periyodu 39-29 ile geçti.

Üçüncü periyoda da Bursaspor etkisiz başladı, arka arkaya hücumlardan eli boş döndü. Rakibinin hatalarına karşın ritmini bu dakikalarda da koruyan Efes, farkı açmaya devam etti. Üçüncü periyod 62-43 Efes önde noktaladı. 

Final periyoduna Bursaspor 7-2 ile başladı. Farkın da etkisiyle genç oyuncularına bu dakiklarda süre veren Efes yayın gerisinden de yüzdeli atmayı sürdürdü. Yiğitcan Saybir ve Onuralp Bitim ikilisiyle bu dakikaları hücumda Bursaspor iyi geçirse de farkı eritmeye gücü yetmedi. Karşılaşmanın galibi 82-63 ile Efes oldu.

Öne çıkanlar...
Anadolu Efes: Will Clyburn 22 sayı 3 ribaund 2 top çalma, Ante Zizic 20 sayı 7 ribaund, Amath M'Baye 13 sayı 9 ribaund 3 asist
Frutti Extra Bursaspor: Yiğitcan Saybir 15 sayı 5 ribaund, Onuralp Bitim 10 sayı 3 ribaund, Zach Auguste 10 sayı 2 ribaund
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1171