Nefesimiz yetmedi! - BasketFaul.com

Nefesimiz yetmedi!

23-03-23 23:57

İSTATİSTİK
Kazanmak zorunda olan Anadolu Efes deplasmanda Alba Berlin'e son saniyede Sikma'nın tipiyle 95-93 yenildi. Play-off şanslarımız artık mucizelere kalırken maç boyu sürekli geri dönsek de son toplarda biraz da şanssızlık yaşayınca mağlubiyetten kaçamadık. Hiçbir amacı olmayan ve sakatları da bulunan Alba Berlin kulüp geleneğini yansıtan müthiş bir performans sergiledi.

Alba'da Jaleen Smith 25 sayı (7/10 üçlük), 4 asist, Maodo Lo 16 sayı (2/3 üçlük), 2 ribaund, 2 asist, Bel lammers 10 sayı, 4 ribaundla öne çıktı. Anadolu Efes'te ise Vasilije Micic 30 sayı (4/7 üçlük), 4 ribaund, 3 asist, Will Clyburn 19 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Ante Zizic 13 sayı, 6 ribaund, Shane Larkin 10 sayı, 3 ribaund, 5 asist, Elijah Bryant 10 sayı, 4 ribaund, 3 asistle oynadı.

Maça iki taraf da rahat başladı. Alba'nın herhangi bir amacının kalmaması hücumda çok rahat oynamasını sağladı. Biz de onlara uyum sağlayınca skor yukarı taşındı. Kolay atışları Alba biraz daha iyi sokunca skor üstünlüğü onlarda oldu. -Hücum adına keyifli bir çeyrek sonunda 24-21 Alba Berlin üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyrekte Tamir Blatt'ın etkili oyununa engel olamayınca fark açılmaya başladı. Savunmada herhangi bir varlık gösteremeyince çift haneler sınırına geldik. Doğru beşi bir türlü bulamayan temsilcimiz çok sayıda deneme yaparken savunma asla istenen noktaya gelmedi. Son saniyelerde gelen üçlükle beraber devre arasına 49-40 yenik gittik.

Üçüncü çeyreğin başındaki tatsız seriyle acaba maç kopuyor mu düşüncesi geldi. Fakat Clyburn önderliğinde Efes savunmada fark yaratmaya başlarken hücumlardan neredeyse hiç boş dönmedi. Zaman zaman rakibin temposuna kanınca skor yukarı taşındı. Savunma kaynaklı isabetlerle kontrolü elimize aldık. Son çeyreğe giderken 68-67 Alba üstündü.
 
Son çeyreğe çok iyi başladık. Micic'in ekstra oyunu ile skor kontrolü de elimize geçti. Fakrı 7 sayıya kadar çıkarsak da Alba Berlin pes etmedi. Maçın yıldızı Jaleen Smith ise iki inanılmaz üçlükle 2.42 kala skoru eşitledi. Larklin'in isabetine serbest atışlarla cevap verdiler. Micic yine isabeti buldu ama  rakip çizgiden üretmeye devam etti. Pleiss'ın müthiş üçlüğüyle öne geçtik hatta Micic ile son 48 saniyeye girerken 3 sayı öndeydik. Blatt'in şık üçlüğü ile skor eşitlendi. Son hücumu kullanamazken Alba son topta Sikma'nın tipiyle tüm hayallerimizi yıktı. Karşılaşmadan 95-93 Alba galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1635