Can: Kendi basketbolumuzu oynadığımızda... - BasketFaul.com

Can: Kendi basketbolumuzu oynadığımızda...

28-03-23 15:36
Türk Telekom Koçu Erdem Can, Çarşamba günü Eurocup'ta Buducnost ile oynayacakları maçın önemini vurguladı ve "Grubu ikinci bitirmek için kazanmak zorundayız." dedi.

Hapoel'in bugün Promitheas'a evinde kaybetmesi halinde ikinciliklerinin garanti olacağını belirten Can şöyle devam etti:
"Bu çok kuvvetli bir ihtimal değil. Büyük olasılıkla bizim Buducnost maçımız yerimizi belirleyecek. Grubu ikinci bitirmemiz halinde yarı finale kadar evimizde oynayacağız. Eğer oralara gelebilmişsek rakiplerimizin normal sezonu kaçıncı sırada bitirdiklerine bağlı olarak evimizde devam etme ihtimalimiz de var.
Buducnost sırası değişmeyeceği için maça rahat çıkacak. Eurocup'ın en iyi savunma takımı olan Buducnost kapanarak oynuyor. Onlara karşı açık sahayı bulabilmemiz lazım. 

Her gün daha iyi oynayarak ilerliyoruz. Umarız en iyi maçımızı finalde oynar ve Eurocup'ı kazanarak Euroleague'de oynama hakkını elde ederiz. Kendi basketbolumuzu oynadığımızda kimseden çekinmeyiz."

BSL'de haftayı tek başına lider olarak tamamlayan Telekom'un koçu, kendilerini çok zorlu maçların beklediğini söyledi, "Ligimizde çok ciddi rakiplerimiz var ancak Eurocup için söylediğimi tekrarlayacağım... Kendi basketbolumuzu oynadığımızda kimseden çekinmeyiz." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 914