Bursaspor Top 16 turuna kazanarak gidiyor - BasketFaul.com

Bursaspor Top 16 turuna kazanarak gidiyor

28-03-23 21:19

İSTATİSTİK

Frutti Extra Bursaspor sezonun son iç saha maçında Brescia'yı 86-76 yenerek grubu tamamladı. Bursaspor yarın oynanacak Bourg-Cedevita maçının sonucuna göre grubu 6. ya da 8. bitirecek. 8. bitirirse Gran Canaria ile eşleşecek olan temsilcimizin küçük de olsa Telekom ile eşleşme ihtimali mevcut. Onuralp Bitim 24, David Dudzinski 15, Anthony Clemmons 17 sayıyla oynadı.

Maç bir hayli düşük tempoda geçti. İlk üç dakika sonunda Brescia koçu dayanamayıp mola aldı. Mola dönüşünde de tempo bir türlü artmazken hücumlar çok sıkıntılıydı. Çeyreğin sonunda Brescia dış atışlar bulunca ilk çeyreği 19-16 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte çok daha iyi bir Bursaspor izledik. Rahat hücum edip rakibi de çok iyi durdurunca oyun kontrolü elimize geçti. 24-11'lik çeyrek skoru oyunun tam karşılığı olurken devre arasına 40-30 skoruyla çift haneli farkla üstün gittik. 

Üçüncü çeyrek musluklar açıldı. Çok sayıda faulün yapıldığı çeyreğin sonunda tam 14 faul takımların hanesinde yazıyordu. Onuralp'in etkili oyunuyla skor üstünlüğümüzü korurken zaman zaman farkı da ilerlettik. Son çeyreğe gidilirken yine Onuralp'in son saniye isabetiyle 68-54 üstünlüğümüz bulunuyordu.

Son çeyrekte farka yaslanıp oyunu istediğimiz tempoda tuttuk. Fark zaman zaman açılsa da ikili averajı alacak noktaya gelme şansımız hiç olmadı. Maç sonunda iki taraf da rahatlayınca fark 10 sayıya kadar indi. Karşılaşmadan 86-76 galip ayrıldık.

 

 

Yorumlar Okunma: 824