Basketbol Köy'e Euroleague desteği - BasketFaul.com

Basketbol Köy'e Euroleague desteği

11-04-23 21:30
Türkiye'deki depremden etkilenen yüzlerce aileyi barındıracak olan Basketbol Köyü projesini Euroleague de destekliyor.

Şimdiye kadar 100 donanımlı konteyner, Hatay bölgesine yerleştirildi. Eğitim Vakfı (BİDEV) hızla evsiz kalan binlerce insan için uzun vadeli planlar yapmaya ve Euroleague Basketball da kulüpleri, ortakları, gönüllü kulüpleri, sporcu, antrenör ve hakem dernekleriyle birlikte anında destek vermeye başladı. BİDEV'in "Basketbol Köyü" projesi, 11 bin 397 metrekarelik alana 100 adet donanımlı konteyner kurarak depremde evini kaybedenlere destek olmayı amaçlıyor. Bu konteynerlar, ısınma, su, tuvalet ve internet gibi temel günlük ihtiyaçları ve yaşam mobilyalarını içeriyor. "Basketbol Köyü", tamamen işlevsel bir basketbol sahası da dahil olmak üzere, eğitim, sağlık ve spor için özel sosyal alanları içerecek ve Nisan ayında ilk ailelerin gelişine hazır olacak.

Euroleague Basketball CEO'su Marshall Glickman, "Euroleague Basketball ailesinin 
dayanışmasına, gösterdikleri ilgi ve bu yıkıcı olaydan etkilenenlere sunulan destek için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Depremden bu yana, evini kaybeden tüm mağdurlara desteğimizi sunmak için genel bir yardımlaşma koordine ettik. Hasan Arat'a ve BIDEV'deki ekibine, bize yüzlerce aileye fark yaratacak "Basketbol Köyü" projesi ve yerel kökleri olan bir vakıf ile iş birliği yapma fırsatı sundukları için şükranlarımı sunuyorum." dedi.

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Üyesi Hasan Arat, isw “Euroleague ailesine ve Marshall Glickman'a destekleri için teşekkür ederiz. Böylesine büyük bir felaketin ardından Euroleague Basketball'un Türkiye'yi uzun vadeli ortağı olarak desteklemesi çok değerli.” diye konuştu.

Öte yandan Partizan kulübü kampanyaya 10 bin euro ile katıldı. 

Yorumlar Okunma: 1156