Çikolata gerçek oldu (Basketfaul Özel) - BasketFaul.com

Çikolata gerçek oldu (Basketfaul Özel)

22-03-12 10:07

 

 

Basketfaul bir süre önce "Kabul etseydi Milli Takımdaki ilk çikolata olacaktı" başlığı altında bir haber vermiş ve Quanitra Hollingsworth'a TBF tarafından Türk vatandaşı olma önerisinin götürüldüğünü duyurmuştuk. 

6 Mart tarihinde haberi yayınladığımızda gelişmeler çok olumlu gözükmüyordu ancak Quanitra Hollingsworth ve Amerikalı menajeri sonunda  TBF'nin sunduğu teklifi kabul etti. Gençlik Spor Bakanı Suat Kılıç imzasıyla İçişleri Bakanlığı'na geçtiğimiz günlerde Quanitra Hollingsworth!un Türk vatandaşlığına geçirilmesi için başvuru yapıldı. Quanitra Hollingsworth'un Türk vatandaşı olması ve FIBA'dan bir sorun yaşanmaması halinde çikolata renkli basketbolcu, 2014 Olimpiyat elemelerinde ay-yıldızlı formayı giyecek, elemeleri geçebilirsek de Olimpiyat kadrosunda yer alacak. Quanitra Hollinsworth'un gelecek sezon ise Türk pasaportuyla Galatasaray'da oynaması bekleniyor.

1988 doğumlu ve 1.96 m boyundaki Quanitra Hollingsworth bu sezon Macaristan'ın Uni Seat Györ takımının formasını giydi ve 14.8 sayı, 10.1 ribaund ortalaması tutturdu. Pivot pozisyonundaki basketbolcu, WNBA'de ise New York Lyberty forması giyiyor.

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3483