NCAA 1. Ligi'nde bir Türk kızı daha: Alis Kumsal Aslan - BasketFaul.com

NCAA 1. Ligi'nde bir Türk kızı daha: Alis Kumsal Aslan

18-05-16 09:03

 

Pikesville/Maryland, St.Timothy Lisesi'nden mezun olan Alis Kumsal Aslan, üniversite tercihini Albany'den yana kullandı. Aslan'ın tam burslu okuyacağı Albany, NCAA 1. Ligi'nde yer alıyor.

Alis Kumsal Aslan (1998, Çankaya Üniversitesi), ODTÜ Kolej'de başlayan eğitim hayatının Lise son sınıfını, burslu olarak Pikesville/Maryland, St.Timothy's High School'da tamamladı.

Üniversite ziyaretinde Head Coach Joanna Bernabei-McNamee ile kampüsü gezen Kumsal, "Coach ve takımdaki tüm oyuncular beni çok misafirperver bir şekilde karşıladı. Onlarla idman yapmaktan ve özellikle ilk idmanımda Senior (son sınıf) Shooting Guard'ını(şutör guard) savunmaktan çok keyif aldım. Coach ve takım arkadaşlarım büyük bir aile olduğumuzu ve benim takıma katılmamdan çok mutlu olduklarını ilettiler. Aynı şekilde Great Danes forması giyecek olmaktan oldukça heyecanlıyım. Basketbol benim için her zaman hayatımın en önemli parçalarından biri olmuştur ve bunu üniversiteye eğitimle birlikte taşımayı başarmaktan oldukça mutluyum" dedi.
 
Albany Üniversitesi'nden bir görünüş...
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 5037