Melek Bouthors yeniden Kıbrıs'ta - BasketFaul.com

Melek Bouthors yeniden Kıbrıs'ta

05-06-16 14:52

 

2016-2017 sezonunda Bilyoner.com Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Girne Üniversitesi ismi ile mücadele edecek olan kadın basketbol takımının yeni transferi, 2015-2016 sezonunda Yakın Doğu Üniversitesi formasıyla sezona başlayan Lucie Melek Bouthors oldu.

Geçen sezona Yakın Doğu Üniversitesi'nde başlayıp sezon içerisinde Abdullah Gül Üniversitesi’ne transfer olan Bouthors geçtiğimiz sezonlarda Osmaniye Gençlik, Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş, TED Ankara Kolejliler, Homend Antakya Belediyesi takımlarının formalarını giydi. 

Fransa Ümit Milli Takımında Forma Giydi…
Kariyerine Fransa’da başlayan, alt yapılarda Fransa Milli takım formasını giydiği dönemde kendi jenerasyonu içerisinde Avrupa’da gelecek vaat eden oyuncular arasında gösterilen, mücadeleci ve savunmayı seven oyun yapısına sahip Melek Bouthers geçtiğimiz sezonu 5 sayı, 1.5 ribaunt, 0.5 asist ortalamalarıyla tamamladı. Lucie Melek Bouthers’ın kariyerini Fransa’da sürdürdüğü yıllarda 2007 yılında Fransa Ligi Şampiyonluğu ile Fransa Kupası şampiyonlukları bulunmakta.

Gözeneli: “Lucie Melek, takımımıza dinamikliği ile güç katacak”
Transfer ile ilgili açıklama yapan Koç İlker Gözeneli “Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, bu sezon ligin genç ve iddialı ekiplerinden biri olacak. Bunun için yeni yapılanmamıza transfer çalışmalarımızla devam ediyoruz. Takımımızın genç, dinamik ve güçlü yapısına uygun transferler yapıyoruz. Lucie Melek Bouthors, geçtiğimiz sezon Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda güzel bir mücadele verdi. Lucie karakterini ve yeteneklerini yakından bildiğimiz bir oyuncu. Girne Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı için rotasyonu geniş bir kadro oluşturmanın peşindeyiz. Mücadeleci, savunma yönü güçlü, şut tehditi olan Lucie Melek Bouthors’u bu sebeple tercih ettik. Takıma hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Lucie Melek Bouthors: “Kıbrıs’ın ve Bu Camianın Basketboldaki Yeri Çok Farklı”
Transferinin ardından açıklamalarda bulunan Lucie Melek Bouthers “Geçtiğimiz sezonda Kıbrıs’ta çok güzel günlerim oldu. Fakat bu camia, takım ya da kulüple ilgisi olmayan sorunlar nedeni ile ayrılmak durumunda kalmıştım. Giderken de söylediğim gibi birçok takımın formasını giydim ama Kıbrıs’ın yeri bende çok farklıydı. Yeniden Ada’ya dönmek benim için çok keyifli olacak. Genç ama bir o kadar da yetenekli oyunculardan oluşan bir kadroyla yola çıkıyoruz. Tam bir üniversite takımı kimliği ve havasıyla süper ligde mücadele ederek örnek bir takım olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2400