İsmet Badem: Çişini şişeye yapan spiker duydunuz mu? - BasketFaul.com

İsmet Badem: Çişini şişeye yapan spiker duydunuz mu?

01-04-17 10:15
Basketbol yorumcusu İsmet Badem, Galatasaray'ın Baskonia maçında neydana gelen olaylardan sonra yaptığı paylaşımda Abdi İpekçi'deki Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasında tuvaleye gidemedikleri için idrarlarını şişeye yaptıklarını yazdı. Badem, Fenerbahçe-Galatasaray maçında ise "Aziz Yıldırım’ın pota arkalarına yerleştirdiği “özel küfür etmeye hazır kıta yüklemesi sayesinde” Ülker Arena’nın en üst katında tavan arasında bir odaya kapatıp “hadi final maçını anlatın” diyerek basketbol dünyasında bir ilk yaşanmıştı." paylaşımını yaptı.

İşte Badem'in yazısı...

KARA LEKE
Yılları birbiri ardına takıp tüketmiş efsane takımlarımız Galatasaray ve Fenerbahçe yenilgilerini bir geceye sıkıştırdılar! Fenerbahçe Real Madrid deplasmanın da yenildi ve bunda bir sorun yok. Galip gelmek kadar yenilmek de normal ve Fenerbahçe yenilgisi sadece sıralama konusunda yaşanacak sıkıntıları beraberinde getirdi! Esas olan, Galatasaray cephesi: Yenilmek bir yana özellikle öyle bir ayıp yaşandı ki! Tribünler sahaya çıkan takımın Coachu Ergin Ataman’ı istifa çığlıkları ve çeşitli kötü sloganlarla taciz etmeye başladı! Daha fazla dayanamayan Ergin Ataman sahayı terk ederek, soyunma odasına gitti! Bu sahne Türk Spor tarihinde bir ilk ve büyük skandal olarak tarihe geçti! Maç anında seyircinin önemli bir bölümü Ergin Ataman’ı soyunma odasına kovaladı! Bazı seyirciler Ergin Ataman’a destek verse de, sessiz çoğunluk olarak kaldı! Bunlar olurken sahaya Ergin Ataman’ın yanına bir tek idareci destek vermek için gelmedi! Ergin Ataman yalnız tam anlamı ile sahipsiz kaldığı gecede, soyunma odasına gitti! Herhalde Başkan ile görüştü ve tüm cesaretini toplayarak yine geldiği gibi geri döndü! Bu ne yahu? Bu ne sahipsizlik! Bu ne ayıp bir olay! Bence tüm televizyonlarda birinci haber olacak bir skandal! Ancak kimin umurunda! Galatasaray’ı bin yıl sonra Türkiye ve hiç sahip olmadığı “Avrupa Kupası kazandıran Ergin Ataman Euroleague maçı başlarken seyirci tarafından sahadan kovuldu!”, bu cümleler ile tüm Avrupa hatta dünya izledi! Düşünün ve karar verin, takımların sahibi kim? 400 milyon dolar borçları kim ödüyor? Bu mahalle baskısı nereye kadar ulaşacak? Ergin Ataman’ın suçu maç kaybetmek değil! Başkan ve yönetimi istifaya davet eden seyirci karşısında yönetimi koruması! Çünkü yönetim kendini korumasını başaramadı! Seyirciyi susturamadı!

FİNAL MAÇINDA PLASTİK ŞİŞEYE ÇİŞİNİ YAPAN SPİKER

Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında edilen küfürleri okyanuslara atsanız denizler taşar! Bir basketbol maçı anlatırken, maç sırasında kabinden çıkamadığı için plastik şişeye çişini yapan spiker ve yorumcu duydunuz mu? Birkaç sene önce: Galatasaray-Fenerbahçe serisinde Galatasaray tribünlerden edilen küfürler mikrofondan yansıyor diye, Abdi İpekçi’de Murat Murathanoğlu ile birlikte tuvalete gidemedik! Ve plastik şişe ile sorunumuzu çözmeye çalışmıştık! Fenerbahçe salonunda ise Aziz Yıldırım’ın pota arkalarına yerleştirdiği “özel küfür etmeye hazır kıta yüklemesi sayesinde” Ülker Arena’nın en üst katında tavan arasında bir odaya kapatıp “hadi final maçını anlatın” diyerek basketbol dünyasında bir ilk yaşanmıştı! Tabii maçı ve oyuncuları bulunan yerden seçmenin mümkün olmadığı bir ortamdı! TV yönetiminin bulduğu yöntem spiker ve yorumcuyu ateşe atmaktı! Ama kimsenin umurunda olmadı! Kulüpler ve yönetimleri de çok suçlu 400-500 milyon dolarlar borç yapıp dev kulüpleri batma noktalarına getirmeleri karşısında sadece gayrimenkulleri satarak! İşin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar! Türk toplumunda iflas eden veya konkordatoya giden şirketler ayıplanır! Ancak dev kulüplerimiz yıllar önce yönetici abilerinin temin ettiği taşınmaz malları satmaya çalışıyorlar!  Seyirciden korkarak yaşadıkları baskılarla sadece sportif başarı ve seyircinin “yeniçeri isyanı gibi İSTEMÜZÜK” demesi, yönetimleri ve teknik ekibi kaçıracak mı? Bu lekeyi kim temizleyecek? Anadolu Efes ve Ülker varken asla bunları yaşamazdık! Üç büyükler bir ara basketbolu kapatmaya kararlıydı! Bilmiyorum! Doğru karar ne olmalıydı? Parkelerden Avrupa’ya ve dünyaya taşan bu skandallar beni utandırıyor! Benim gibi düşünenler parmak kaldırsın! 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 7000