Onan: Ersan ve Ömer Eurobasket'e geliyor - BasketFaul.com

Onan: Ersan ve Ömer Eurobasket'e geliyor

12-04-17 14:49

 TBF CEO’su Ömer Onan beIN Sports’a açıklamalar yaparken, Ömer Aşık ve Ersan İlyasova'nın Eurobasket'e geleceğini söyledi.


Onan'dan pasajlar...

* Abdi İpekçi’de oynayan kulüpleri Sinan Erdem’de oynatacağız. Abdi İpekçi'de yeni yapılacak tesislerde hem altyapıdaki maçlar oynansın, hem de Kadın-Erkek Milli takımlarımızı kampları burada yapılsın. Hem masraflardan kurtulalım hem de derli toplu bir şey olsun. Abdi İpekçi’yi halledersek, diğer illerde de yapmak istiyoruz. Abdi İpekçi yıkılıp yeniden yapılmasını planlıyoruz. Tabii ki orada salon olacak. Boş günlerde konser alanları ve başka organizasyonlar için yapılacak. Euroleague normlarına göre 8-10 bin kişilik bir salon olacak.

* Eurocup’ta da bugün iki Türk takımı karlı karşıya geliyor. Bu bizim için gurur verici bir olay. Kadınlar Ligi Avrupa’daki en iyi 2-3 ligden biri. Bütçelerimiz de çok iyi. Biz buraya Türk oyuncularımızı da katıp, çok daha kaliteli bir jenarasyon yakalamamız gerekiyor.

* Euroleague’de en iyi 8 takımdan 3’ünün Türk olması büyük bir gurur. İnşallah 3 takımla da Final-Four oynarız. 16 takıma düşmesi Euroleague açısında bir avantaj. Ancak formatta 5 hafta çift maç oynadılar. Bu da tabii yorgunluk ve sakatlık olarak geri dönüşü oldu. İyi olmayan bir yanı hiç saha avantajımız yok. Panathinaikos orada yenilmiyor. Fenerbahçe orada galibiyet alamadı. Ancak Obradovic seri oynamayı bilen bir coach. Fenerbahçe orada bir maç alırsa seriyi kazanabilir. Serinin 5. maça gideceğini düşünüyorum.

* Anadolu Efes çok iyi durumda. Olympiakos’ta da Spanoulis’in yavaş yavaş yaşlanması var. Onu iyi savunup, seriyi kazanabilir. Darüşşafaka Doğuş çok rahat durumda. Real Madrid hiç kolay bir rakip değil. Ancak bir avantajları çok rahat olacaklardır. Bu anlamda da rakiplerini çok zorlayacaklardır. Eşleşmelerde en zorlu rakip tabii ki Real Madrid gözüküyor.

* 2017 Eurobasket'te gruptan 1 veya 2 çıkarsak Top 16’da iyi işler yapabiliriz. Önemli olan ilk 2’de bitirmek. Çaprazdan gelecek takımlar çok önemli. Biz sonuna kadar oyuncularımıza güveniyoruz. Önemli olan Türk halkı, salonlarda bir tane boş yer bırakmasın. Sahada 12 tane aslan olacaktır. Kimse merak etmesin.

* Ömer Aşık iyi durumda. Bir virüs vardı bağırsağında. Onu tespit edememişlerdi. Şimdi tedavisi yapılıyor. O arada da 12-13 kilo kaybetmiş. Tekrar eski haline dönüyor. Turnuvaya da uzun bir süre var. Şu anda yaş haliyle de olgunluk çağında çok iyi işler yapabilir. Turnuvada bizimle birlikte olacaktır. Ersan da bu sezon sonunda bir kontrat yapacak. Onun da kafası sağlam bir şekilde olur. O da söyledi geleceğini. O da gelecektir. Türkiye’de olması bu oyuncular için de ekstra motivasyon olacaktır.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4790