Hoş olmadı - BasketFaul.com

Hoş olmadı

13-04-17 09:13
İki Türk takımının arasındaki final sırasında iki Türk arasındaki gerilim Eurocup final maçına gölge düşürdü. Türkoğlu, FIBA organizasyonunda TBF yönetimine yeterli yer verilmezken, protokolde eski yöneticilerin yer almasına sinirlendi ve maç bitmeden salonu terketti.

Türkoğlu sinirlenmekte haksız mı? Değil. Turgay Demirel'in FIBA Avrupa Başkanı olarak protokol tribünü üzerinden gösteri yapması ve bir anlamda yeni yönetimin nasırına basması son derece gereksizdi.

Ama... Hidayet Türkoğlu'nun Türk Kadın Basketbolu'nun böyle bir günde duygularına esir olmasını da doğru bulmuyoruz. Turgay Demirel'e veya YDÜ yönetimine bir sitemi varsa bunu bu kadar ağır bir tepkiyle değil, daha farklı şekilde ortaya koyabilirdi. Seyircilerin arasında oturur, hatta puan toplar ama maç bittiğinde şampiyonu ve ikinciyi tebrik ederdi. Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı olarak ismini az duyduğumuz branşlardaki başarıları dahi hiç sektirmeden twitter hesabından kutlayan Türkoğlu şu ana kadar iki Türk takımına da tebrik mesajı yayınlamadı.

Türkoğlu, ev sahibi sıfatıyla Yakın Doğu Üniversitesi'ni suçlar şekilde konuşurken, YDÜ yöneticileri ise protokoldeki düzenleme konusundaki yetkinin kendilerinde değil, tamamen FIBA'da olduğunu söylüyor. Demek ki Türkoğlu'nun kızması gereken kişi Demirel ama üzdüğü taraf YDÜ ve AGÜ...

Yakın zamana kadar Demirel federasyon başkanı, Türkoğlu da milli takım oyuncusu idi. O dönemde aralarında neler geçti bilmiyoruz ama sanırız sorun yönetimin el değiştirmesinden gelişti. Türkoğlu, Demirel yönetiminden devraldıkları ve tespit ettikleriyle tavır alıyorsa mutlaka ama mutlaka gerekeni yapmalıdır. Bu bir tepki değil görevdir.  (Basketfaul) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 8324