Bol Bol, Gümbür Gümbür - BasketFaul.com

Bol Bol, Gümbür Gümbür

06-05-17 11:11

Basketbol dünyası yavaş yavaş eski yıldız oyuncuların çocuklarına hoşgeldin demeye başladı. Bizim ülkemizde Efe Beşok, Onuralp Bitim ve Leon Harun Apaydın gibi isimler yeni yeni filizlenirken aynı akım Amerika'da da başladı. Birçok eski NBA oyuncusunun oğlu NBA'de forma giyerken NBA'in tarihe geçmiş oyuncularından birisinin oğlu da gümbür gümbür geliyor.

Manute Bol NBA tarihinin en enteresan oyuncularından birisiydi. Maç başına 3.3 kariyer blok ortalaması tutturan Manute Bol NBA kariyerinde yaptığı blok miktarı attığı sayıdan fazla olan tek oyuncuydu. Ayrıca NBA tarihinde maç başına en çok blok yapan ikinci oyuncu tüm zamanlarda ise en çok blok yapan 15. oyuncuydu. Kariyerini tam 2086 blokla tamamlarken bunu sadece 11 bin dakikada yapmayı başardı. Kariyeri çok kısa sürse de inanılmaz 2.30'Luk fiziği ve bazen bulduğu üüst üste üçlüklerle sürekli gündemdeydi. Bir Phoenix maçında bulduğu 6 üçlük hala NBA tarihinin en unutulmaz performanslarından birisi olarak kabul edilir.

Şimdilerde ise konuşulan isim oğlu Bol Bol. Bol Bol liseyi henüz bitirdi ve boyu 2.19. Onun da babası gibi NBA'e girmesine kesin gözle bakılıyor. Fakat onun şöyle bir ekstrası var o şimdiden bir süperstar.
Aslında onu inceleyenler oyuncudan çok onun bir fenomen olduğunu belki de organize basketbolu kaldıramayacağını düşünüyorlardı. Bütün bu düşünceleri silmek ise sahada Bol Bol'a kaldı.
Amerika'daki potansiyelli lise oyuncularını toplayan Nike EYB organizasyonda ülkenin en iyi oyuncularına karşı Bol Bol'u izleme fırsatı buldu bütün basketbolseverler.

Bol Bol ilk maçında kendisinden yukarıda görülen Reddish'in takımına karşı 25 dakikada saha içinden 12/15 (4/6 üçlük) atarak 33 sayı 5 ribaund 2 blok ile oynadı. Sonraki gün Oakland Soldiers'a karşı bu sefer 12/16 saha içi (4/5 üçlük) 33 sayı 10 ribaund 2 blok ile oynarken mağlubiyete engel olamadı. Son maçında ise Amerika'da lise seviyesinin en iyi oyuncusu Bagley karşısında 31 dakikada 9/14 sahaiçi (2/2 üçlük) 26 sayı 12 ribaund 4 blok ile karşılaşmayı domine etti. Hafta sonunda oynanan dört mücadelede saha içinden yüzde 75, üçlük çizgisinin gerisinden yüzde 71 ve serbest atış çizgisinden yüzde 87 ile şut atmayı başardı. 2.19 boyunda bir çocuğun bu yüzdelerle 25.6 sayı ortalama tutturması ise bütün basketbol kamuoyunun onun üzerine yoğunlaşmasına sebebiyet verdi.

Bol Bol'un şimdiden 2018 draftında ilk 3 sıradan seçilebileceği söyleniyor ne yalan söyleyelim biz de şimdiden onu en üst seviyede izleyebilmek için büyük heyecan içindeyiz.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 11156