İlk yarının sonuna yaklaşırken... BGL 8. Hafta EN'leri (Efe Can Önal) - BasketFaul.com

İlk yarının sonuna yaklaşırken... BGL 8. Hafta EN'leri (Efe Can Önal)

22-11-17 10:17

 A Grubu’nda Darüşşafaka Basketbol, Tofaş’ı beklenenden daha rahat geçerek namağlup liderliğini sürdürürken, Anadolu Efes, ilk üç çeyreğini geride tamamladığı maçta, Eskişehir Basketbol’u son çeyrekteki oyunuyla ve tecrübesiyle mağlup etmeyi başararak zirve takibini devam ettirdi.

Ted Ankara Koleji, boyalı alandan 58 sayı bulduğu ve %76 gibi ender görülen iki sayılık isabet oranıyla oynadığı maçta, Gaziantep Basketbol’u farklı yendi. 
Beşiktaş, skor olarak kısır geçen maçta, Gelişim Koleji’ni benchten bulduğu 39 sayıyla devirirken, İstanbul BŞB, Yeşilgiresun’u pota altından bulduğu sayılarla mağlup etti ve play-off için önemli bir avantaj yakaladı. 
 
 
BGL A GRUBU HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Darüşşafaka Basketbol
Haftanın Altın Karması
Mert Akay (Darüşşafaka Basketbol)
Ömer Yasir Küçük (TED Ankara Kolejliler)
Ege Aron Küçükduman (Beşiktaş)
Arda Berk Kaya (Eskişehir Basketbol)
Kerem Akgün (İstanbul BBSK)
Haftanın Gümüş Karması
Efe Arıkan (Darüşşafaka Basketbol)
Denizhan Şehalı (Gaziantep Basketbol)
Arda Korkmaz (Gelişim Koleji)
Ömer Yavaş (TOFAŞ)
Miraç Emre Sürücü (Yeşilgiresun Belediyesi)
Haftanın Koçu
Yakup Sekizkök (Darüşşafaka Basketbol)
Haftanın Oyuncusu
İsmet Baran Avşar (Anadolu Efes)
Haftanın skoreri
Arda Berk Kaya (Eskişehir Basket) 28 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Arda Berk Kaya (Eskişehir Basket) 5/7
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Denizhan Şehali (Gaziantep Basketbol) 6/14
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Darüşşafaka Basketbol (100)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Beşiktaş (56)
En fazla serbest atış kullanan takım
Darüşşafaka Basketbol (23/31)
En az serbest atış kullanan takım
TED Ankara Kolejliler (3/11
En fazla ribaund alan takım
İstanbul BBSK (56)
En fazla ribaund alan oyuncu
M. Emir Ertürk (Yeşilgiresun Belediyespor) 12
En fazla asist yapan takım
TED Ankara Kolejliler (21)
En az asist yapan takım
Anadolu Efes (7)
Eskişehir Basket (7)
Beşiktaş (7)
En fazla asist yapan oyuncu
Ömer Yasir Küçük (TED Ankara Kolejliler) 7
Kamer M. Bayraktar (İstanbul BBSK) 7
En fazla top çalan takım
Gaziantep Basketbol (14)
En az top çalan takım
Anadolu Efes (6)
En fazla top çalan oyuncu
Mert Doğan (Gaziantep Basketbol) 5
En fazla top kaybeden takım
TED Ankara Kolejliler (24)
En az top kaybeden takım
Darüşşafaka Basketbol (11)

 

S Takım O G M A Y P
1 Darüşşafaka Basketbol 8 8 0 653 527 16
2 Anadolu Efes 8 7 1 694 534 15
3 TED Ankara Kolejliler 8 5 3 692 592 13
4 TOFAŞ 8 5 3 689 633 13
5 İstanbul BBSK 8 5 3 614 570 13
6 Beşiktaş 8 3 5 565 544 11
7 Eskişehir Basket 8 3 5 609 609 11
8 Gelişim Koleji 8 2 6 584 611 10
9 Gaziantep Basketbol 8 1 7 445 657 9
10 Yeşilgiresun Belediyespor 8 1 7 472 740 9

 

A Grubu Gelecek Hafta Maçları (9. Hafta / 25 - 26 Kasım 2017)
Gaziantep Basketbol - TOFAŞ
 TED Ankara Kolejliler - Beşiktaş
Gelişim Koleji - Yeşilgiresun Belediyespor
İstanbul BBSK - Anadolu Efes
Darüşşafaka Basketbol - Eskişehir Basket

 

B Grubu’nda derbide kazanan Fenerbahçe Doğuş oldu. Galatasaray, üçüncü çeyrekte harika bir geri dönüş sergilemesine rağmen, maçın sonunu iyi getiremedi. Benchten 57 sayı bulan sarı lacivertliler,geniş rotasyon avantajını iyi kullandı ve namağlup liderliğini devam ettirdi.

Banvit, ilk çeyrekten farkını ortaya koyarak ve boyalı alandan 60 sayı üreterek Dİ Büyükçekmece’yi kolay geçerken, Pınar Karşıyaka ilk üç çeyrek sonunda farkın çok fazla açılmadığı maçta Türk Telekom engelini son periyottaki hamlesiyle farklı mağlup etti. Ribaund farkı (53-32), skoru da etkiledi. 

İki takımında üç sayı çizgisinin gerisinden çember dövdüğü maçta, Muratbey Uşak Sportif, Trabzonspor’u mağlup ederek çıkışını sürdürdü ve üst üste 4.galibiyetini aldı. Karadeniz temsilcisi ise ligde şu ana kadar galibiyetle tanışamayan tek takım konumunda.

Sadece 6 kişiye süre veren Sakarya BŞB, evinde Bahçeşehir Koleji’ni Agah Abdussamed Kızılkaya ve Mehmet Meriç’in toplamda kaydettiği 62 sayıyla mağlup ederek galibiyete merhaba dedi. Bahçeşehir ise düşüşünü durduramadı ve galibiyet hasreti 5 maça çıktı. 
 
 
BGL B GRUBU HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Sakarya Büyükşehir Basketbol
Haftanın Altın Karması
Kerem Utku Karabacak (Galatasaray)
Ata Kahraman (Bahçeşehir Koleji)
Yiğit Özovalı (Muratbey Uşak Sportif)
Cengizhan İvedi (Fenerbahçe Doğuş)
Sadık Emir Kabaca (Banvit Basketbol)
Haftanın Gümüş Karması
Efe Ergi Tırpancı (Fenerbahçe Doğuş)
Cem Kılıç Karakuş (Galatasaray)
Gökhan Edge Demirli (Pınar Karşıyaka)
Adem Bayrak (Fenerbahçe Doğuş)
Alperen Demir (Banvit Basketbol)
Haftanın Koçu
Mustafa Aksoy (Sakarya BŞB Basketbol)
Haftanın Oyuncusu
Agah Abdussamed Kızılkaya (Sakarya BŞB Bask)
Mehmet Meriç (Sakarya BŞB Basketbol)
Haftanın skoreri
Agah Abdussamed Kızılkaya (Sakarya BŞB) 32 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Ali İhsan Paçacı (Pınar Karşıyaka) 3/4
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Kerem Umut Karabacak (Galatasaray) 6/15
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Banvit Basket (102)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Pınar Karşıyaka (55)
En fazla serbest atış kullanan takım
Fenerbahçe Doğuş (29/48)
En az serbest atış kullanan takım
Muratbey Uşak Sportif (6/12)
Pınar Karşıyaka (7/12)
En fazla ribaund alan takım
Pınar Karşıyaka (53)
En fazla ribaund alan oyuncu
M. Erim Özgül (Muratbey Uşak Sportif) 14
En fazla asist yapan takım
Pınar Karşıyaka (22)
En az asist yapan takım
Galatasaray (9)
En fazla asist yapan oyuncu
Sedat Ali Karagülle (Banvit Basketbol) 8
En fazla top çalan takım
Bahçeşehir Koleji (14)
En az top çalan takım
Galatasaray (3)
En fazla top çalan oyuncu
Ata Kahraman (Bahçeşehir Koleji) 6
En fazla top kaybeden takım
Sakarya Büyükşehir Basketbol (23)
En az top kaybeden takım
Banvit Basketbol (13)
 
S Takım O G M A Y P
1 Fenerbahçe Doğuş 8 8 0 637 527 16
2 Pınar Karşıyaka 8 7 1 677 514 15
3 Banvit Basketbol 8 7 1 708 580 15
4 Galatasaray 8 5 3 664 655 13
5 Muratbey Uşak Sportif 8 4 4 555 572 12
6 Bahçeşehir Koleji 8 3 5 584 603 11
7 Türk Telekom 8 3 5 597 656 11
8 Demir İnşaat Büyükçekmece 8 2 6 584 657 10
9 Sakarya Büyükşehir Basketbol 8 1 7 516 640 9
10 Trabzonspor 8 0 8 468 586 8
 

 

B Grubu Gelecek Hafta Maçları (9. Hafta / 25 - 26 Kasım 2017)
Galatasaray - Banvit Basketbol
Türk Telekom - Bahçeşehir Koleji
Fenerbahçe Doğuş - Pınar Karşıyaka
Trabzonspor - Sakarya Büyükşehir Basketbol
Demir İnşaat Büyükçekmece - Muratbey Uşak Sportif

Yorumlar Okunma: 6316