Beykent Üniversitesi finalde kaybetti - BasketFaul.com

Beykent Üniversitesi finalde kaybetti

28-07-18 22:13

Portekiz'in Coimbra kentinde düzenlenen Basketbol Üniversiteler Avrupa Şampiyonasında finale kalan Beykent Üniversitesi, rakibi İtalya'nın Bologna Üniversitesi'ne 92-75 yenilerek turnuvayı 2. tamamladı.

Bologna karşılaşmaya 5-0 ile iyi başladı, ilk dakikalarda iki ekip de acele hücum tercihlerinden dolayı arka arkaya potadan elleri boş döndü. Çeyreğin ikinci bölümünde özellikle Can Korkmaz'la iyi bir hücum sergileyen Beykent, farkı eriterek 01:30 dakika kala öne geçti ve ilk çeyreği 22-14 önde kapattı. İlk çeyrekteki 22 sayının 12'sini Can Korkmaz kaydetti.

7-7 ile başlayan ikinci çeyrekte Beykent açtığı farkı korumaya devam etti, dışardan yüzdeli atarak farkı çift hanelere kadar çıkardı: (35-21). Bologna, bu dakikaların ardından hücumda daha etkili performans sergileyerek farkı hızla eritmeye başladı, farkı tek hanelere çekse de Beykent rakibinin daha fazla yaklaşmasına izin vermedi ve ikinci çeyreği 46-41 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte dışardan hücum etmekte ısrar eden Beykent, bir türlü sayı kaydedemedi. Rakibinin aksine içeriyi kullanan Bologna 15-0'lık seri yakalayarak karşılaşmada öne geçti. Çeyreğin ikinci yarısı hücumdaki suskunluğunu bozan Beykent, 12'ye kadar çıkan farkı tek hanelere çekerek rahat bir nefes aldı. 1 dakika kala skor 63-63 dengelensede Bologna son saniyede kaydettiği üçlükle çeyreği 66-63 önde tamamladı.

Son çeyrekte zaman zaman hücumda Beykent etkili olsa da liderliği tekrar eline alamadı ve karşılaşmayı 92-75 skorla kaybederek turnuvayı ikinci tamamladı.

Karşılaşmanın sayı istatistikleri:
Can Korkmaz 29
Okben Ulubay 19
Omer Sancakli 8
Franck Christophe Yangue Tankeu 8
Yigit Can Vardal 6
Özgür Şahin 3
Mert Celep 2
Soykan Yikilmaz
Oktay Ulubay
Görkem Sönmez
Bahadır Güler
Ramazan Tekin

Yorumlar Okunma: 5411