Kadınlar iyi başladı (Can Tüysüz) - BasketFaul.com

Kadınlar iyi başladı (Can Tüysüz)

22-09-18 17:37

İSTATİSTİK: 

Kadın Milli Takımımız, İspanya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'na gözdağı vererek başladı ve özellikle savunma performansıyla Arjantin'i 63-37 yendi. Üçüncü çeyrekte sadece 4 sayıya izin veren takımımızda Tilbe Şenyürek 13, Bahar Çağlar 12 sayıyla çift haneli skorlara ulaştı.

Milli Takımımız maça Işıl - Ayşe - Bahar - Tilbe - Quanitra beşi ile başladı. Pota altında Bahar ve Quanitra'nın etkili oyunu ile başlayan milliler skorda 5-2 geriye düştükten sonra Işıl'ın liderliğinde 10-0'lık bir seri yakaladı. Oyunun kontrolünü eline alan Türkiye ilk periyodu Olcay ve Tilbe'nin sayıları ile 19-11 önde kapattı. 

İkinci periyoda da Olcay'ın turnikesi ile başlayan takımımız savunmadaki sertliğini sürdürdü ve Arjantin'e hücumda nefes aldırmadı. Arjantin bu çeyrekteki ilk basketini çeyreğin bitimine 6.15 kala buldu ve milli takımımızı savunmakta oldukça zorlandı. Arjantin bu andan sonra üst üste sayılar bulsa da takımımız oyunun kontrolünü kaybetmedi ve Bahar'ın basketiyle devreye 33-20 önde gitmesini bildi.

Üçüncü çeyreğe Milli takımımız Tilbe'nin üç, Ayşe'nin bir tane olmak üzere tepeden bulduğu üçlükler ile farkı 25 sayıya kadar çıkardı (45-20). Arjantin bu çeyrekteki ilk basketini Santana ile çeyrek bitimine beş dakika kala buldu. Hücumda Türkiye savunmasını aşmakta zorlanan Arjantin skor bakımından yine kısır bir çeyrek geçirdi. Milli Takımımız son çeyreğe 51-24 önde girdi.

Son çeyreğe Esra'nın çember altından bulduğu basketle başlayan milli takımımız maç boyunca gösterdiği ciddiyeti bu çeyrekte de kaybetmedi. Yakaladığı farka rağmen maçın kontrolünü elden bırakmayan millilerde bu çeyrekte Işıl Alben ve Quanitra Hollingsworth süre almadı. Milliler Dünya Kupası'ndaki ilk maçından 63-37 galip ayrıldı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2818