Efe Güven: İspanyollar rahat rahat İstanbul'u gezebilir - BasketFaul.com

Efe Güven: İspanyollar rahat rahat İstanbul'u gezebilir

11-01-19 07:39
Galatasaray'ın 15 sayının rövanşında Lointek Gernika Bizkaia’yı 76-58 mağlup ederek EuroCup Women’da son 16 turuna kaldığı karşılaşmadan sonra Efe Güven açıklamalarda bulundu.

“Öncelikle takımımı tebrik ediyorum. İspanya’da da söylemiştim, orada 17 sayı fark yeseydik bugün 18 fark atacaktık. Eğer 18 sayı fark yeseydik 20 sayı fark atacaktık. Oyun genelinde planladığımız basketbolu ortaya koyabildik, istediğimizi yapabildik. Oyuncularımız bugün müthiş bir karakter ve mücadele ortaya koydu. Ellerinden geleni yaptılar ve bu formayı hakettiklerini, bu forma için ne kadar savaşacaklarını göstermiş oldular. Açıkçası bu maçla alakalı fazla değerlendirme yapacağım bir konu yok. Maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Oyuncularımızın gösterdiği efordan, karakterden ve oyun performansından çok memnunum. Bu karakteri sahaya yansıtırsak yenemeyeceğimiz takım yok diye düşünüyorum. Daha önce de söylemiştim, bizim Galatasaray olduğumuzu hatırlayarak oynamamız ve rakibimize de bunu hissettirmemiz lazım. 

Ayrı bir konu olarak da ailemizin fertlerine bir parantez açmak istiyorum. Bugün bütün ailemiz bizimle beraberdi salonda. Bizi yalnız bırakmadılar. Ailemize teşekkür ediyorum, onlar sayesinde bugün maçı kazandık. En büyük etki de en büyük pay sahibi de onlar. Ayrıca İspanyol Takımındakiler buraya 'Biz işimizi bitirdik, turistik seyahate geldik' demişti. Yarından itibaren çok fazla vakitleri var. İstedikleri yerleri gezebilirler. Dolmabahçe’ye gidebilirler, Eyüp Sultan’ı ziyaret edebilirler. Onlara da sezonlarının devamında başarılar dilerim.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4745