Çukurova yarı finale çok yakın - BasketFaul.com

Çukurova yarı finale çok yakın

08-03-19 00:51

Eurocup Women çeyrek final ilk maçında Famila Schio ile karşılaşan temsilcimiz Çukurova Basketbol karşılaşmadan 79-75 galibiyetle ayrıldı. Rövanş maçı haftaya Mersin'de oynanacak.

İlk çeyreğe iyi bir seri yakalayarak başlayan Schio, üstünlüğü eline aldı. Ancak mücadeleyi bırakmayan temsilcimiz yakın takibi sürdürdü. Özellikle Iagupova'nın çok iyi kullanan temsilcimiz farkın açılmasına izin vermedi. İlk çeyrek 22-17 Schio üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Schio içerden arka arkaya sayılarla iyi başladı. Bu dakikalarda tutuk olan Çukurova, Ndour'un üçlüğüyle nefes alsa da farkın çift hanelere taşınmasına engel olamadı. Ancak son bölümde iyi ritm bularak farkı yakın tutmaya devam ettiler. İkinci çeyrek 41-36 Schio üstünlüğüyle geçildi.

Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü çeyrekte fark 1'e kadar inse de Schio üstünlüğü korumaya devam etti. Ancak mücadeleyi bırakmayan temsilcimiz pota altında Iagupova'nın kaydettiği sayıyla skora 07:08 dakika kala edengeyi getirdi (46-46). Kalan dakikaların kıran kırana geçtiği çeyreği Schio 59-54 üstün tamamladı.

Son çeyreğe çok konsantre başlayan Çukurova, rakibinin kolay basket bulmasına izin vermedi. Sahanın en etkili oyuncularından Iagupova ile 02:09 dakika bir kritik basket daha kaydeden ekip skora bir kez daha dengeyi getirdi (73-73). Ardından Ndour'un sayısıyla öne geçen ekip, kalan dakikalarda da üstünlüğü korudu ve karşılaşmadan 79-75 galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmayı Çukurova'da Ndour 21 sayı ve Iagupova 20 sayı, 7 asistle tamamlayarak galibiyetle etkili rol oynadılar.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2732