Vincent Collet: Adil değil - BasketFaul.com

Vincent Collet: Adil değil

13-09-19 18:46
Fransa, çeyrek finalde ABD’yi mağlup etse de Arjantin’e mağlup olarak finale çıkma şansını kaçırdı. Takım koçu Vincent Collet ise bu durumda yorgunluğun bir faktör olduğunu söyledi.

Maçın ardından konuşan Collet; “Tabii ki yorgunluk vardı. Ben bahane bulmak istemiyorum ama böyle düşünüyorum. Bir takımın dinlenmek ve hazırlanmak için iki günü olması bence adil değil. İlk gün rakiplerinin kim olacağını bilmeseler bile iki takımdan biriyle karşılaşacaklarını biliyorlardı. Bu yüzden ikisine de hazırlanabilirlerdi. Özellikle bir gün daha fazla dinlenme şansları varsa ve biz seyahat etmek zorunda kaldıysak. Eğer aynı yerde olsaydık da aynısı olmazdı ama seyahat ettik ve yorgunluk sebebiyle dün idman yapamadık. Peki biz niye erken gelemedik? Çünkü maçımız vardı ve hemen ardından gelmek zordu. Ne olursa olsun Arjantin iyi bir maç oynadı ve kazanmayı hak etti.” dedi.

Collet ayrıca ABD karşısında alınan galibiyetin takımını etkileyip etkilemediğini sorulduğunda ise; “Emin değilim. Etkilemiş olabilir ama emin değilim. Dün bu maç için söylediklerim doğruydu. Çok farklı bir maç oynadık. ABD’den görmediğimiz agresifliği Arjantin gösterdi. ABD çok iyi bire bir savunma yapıyor ama yardım getirmiyor. Bu adamlar ise bize her an baskı yapıyordu. Ne zaman birisi geçilse bir başkası yardıma geliyordu ve sizi başka bir şey yapmaya zorluyordu. Bence takım ruhları çok farklıydı ve biz de bu agresifliğe yeterince uyum sağlayamadık çünkü topu yeterince iyi dolaştıramadık. Onları geçmeye çalışmayı çok fazla denedik. İlk savunmacıyı geçtikten sonra ikinciyi de geçmeye çalıştık ki bu seviyede bu çok zor. Topu daha iyi dolaştırmalı ve daha iyi şut atmalıydık. Turnuvanın başından bu yana bunda iyiydik ama bugün kötüydük” yanıtını verdi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2795