Amerika kazanarak bitirdi - BasketFaul.com

Amerika kazanarak bitirdi

14-09-19 11:55

İSTATİSTİK: 

Amerika hiçbir önemi kalmayan mücadelede Polonya'yı 87-74 yendi ve turnuvayı 7. bitirdi. Sakat Tatum'un yanı sıra Smart ve Walker da bu mücadelede forma giymedi. Donovan Mitchell 16 sayı 10 asist ile double double yaptı. 

Kafa olarak çok rahat maça çıkan ABD ilk atışlarında yüksek yüzdeli isabet buldu. Dış atışlarda turnuva boyunca olmadığı kadar rahat gözüken Amerika skoru çok çabuk yukarıya çekti.  Polonya rakibinin hücumlarına yanıt veremeyince fark çift hanelere çıktı. İlk çeyrek Amerika'nın 28-14 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrekte çok daha iyi savunma yapan Polonya oyunun içine girdi. Sahanın iki tarafında da  daha iyi bir Polonya izlerken Amerika'nın uzun rotasyonu yine felaket bir performans sergiledi. Özellikle Plumlee'nin çok kötü oyunu farkın kapanmasına temel nedendi. Yine de devre sonunu iyi oynayan Amerika farkı yeniden açtı. İlk devre 47-30 sona erdi.

Üçüncü çeyrekte daha iyi gözüken taraf Polonya oldu. İyi hücum eden ve topu çok iyi paylaşan Polonya dış atışlarda aradığı isabetleri bulunca farkı eritmeye başladı. Üst üste üçlükler ile fark 7 sayıya kadar indi. Amerika molasının ardından kısa sürede gelen 5-0'lık seri Polonya'ya mola aldırdı. Çeyrek sonunda Plumlee'yi kullanmaya çalışan Amerika'ya karşı iki üçlük daha bulan Polonya bu çeyreği kazanmayı bildi. Son çeyreğe 63-55 Amerika üstünlüğü ile gidildi.

 

Son çeyreğe de Ponitka'nın etkili oyunuyla girildi. Derrick White'ın isdabetleriyle Amerika skor üretebilirken Polonya yönetimi tamamen Ponitka'ya devretti. Slaughter'ın oyuna girmesiyle Polonya potaya gitmeye başladı. Turner'ın pota altındaki etkinliği ile Amerika farkı korudu. Karşılaşmadan Amerika 87-74 galip ayrılarak turnuvayı 7. tamamladı.

Yorumlar Okunma: 2165