Taştimur: Recep Solak'ın mağdur olmaması için herşeyi yaptık - BasketFaul.com

Taştimur: Recep Solak'ın mağdur olmaması için herşeyi yaptık

05-11-19 20:08
Samsunspor Koçu Gökhan Taştimur, sezon başında sakatlık geçiren Rcep Solak'ın kulüp ve kendisiyle ilgili eleştirileri üzerine bir açıklama yaptı ve "Gerek kulüp, gerekse ben oyuncunun mağdur olmaması için gerekenleri yaptık. " dedi.

Taştimur'un açıklaması şöyle:

"Antrenörlüğe mecburi ara vermem döneminde maalesef gerek akademik eğitim gerek sosyal eğitimin daha da geriye gittiğini görüyorum. 
Bu değerli sporcu kardeşimiz Samsunspor'da geçirdiği sakatlık dönemiyle ilgili beni eleştirse de maalesef hiçbiri doğru değil. 
İlk ameliyatın iptal edilmesinin sebebi Anadolu Efes doktoru, Sportomed sahibi Murat Çağlar'ın; "ayağını kuvvetlendirmeden ve ödem inmeden sakın ameliyat yapmayın" dediği içindir.
 Murat Çağlar meselesi de tamamiyle şahsımın Recep Solak'ı yönlendirmemle ilgilidir.
 Anadolu Efes'in sıkışık programında benim ricamla kendisine bakmıştır. 

O dönemde Recep'le hergün konuşup,"hukuksal süreç önemli değil, sen ameliyatını ol" dediğim zaman,o bana bu konuda başkalarının da fikrini alacağını söyledi. Daha sonra Federasyon Kupası'nda sırasında Samsunspor Kulübü oyuncunun temsilcisine ameliyat, fizik tedavi ve de 5 maaş teklif etti. Recep henüz Federasyon Lisanslı sporcumuz olmadığı için, ameliyat ve fizik tedavi masrafları için kulüp tarafından ciddi bir ödeme yapıldı ve yapılıyor. Onun üstüne 5 maaş vermesinin Türkiye Basketbol Ligi'nde örneği dahi olmayabilir. Buna rağmen oyuncunun menajeri yöneticimizden 6 maaş ve hepsini peşin olarak talep etti.
 
Recep herşeye rağmen ameliyat olmuştur, fizik tedavisi devam etmektedir. Benim dışımda herkes de ziyarete gitmiştir. Ben ertesi gün ameliyat sonrası telefonda kendisi ve babasıyla geçmiş olsun görüşmesi yaptım ama hastaneye gitmedim, bu bilgi doğrudur.

Hukuksal süreci başlatan kesinlikle kulüp değildir, ameliyattan önce o tebligat gelmiştir, buna rağmen kulüp başkanımız İsmail Uyanık "ameliyatını ve tedavisini yaptırın" demiştir. Hukuksal süreç karşı tarafça başlatılmıştır. 

Bu arada en üzücü konu şudur, şahsımın verdiği kararla, kulübe sormadan Recep kardeşimi Murat Çağlar'a muayene olması için İstanbul'a gönderdim. Bu İstanbul seyahati için yaptığı harcamalarla ilgili olarak Onur Gençer tarafından oyuncuya para ödenmiştir." 

Yorumlar Okunma: 4734