Karşıyaka, M'baye ile kazandı - BasketFaul.com

Karşıyaka, M'baye ile kazandı

07-11-19 03:17

 İSTATİSTİK:

FIBA Europe Cup E grubunda mücadele eden temsilcimiz Pınar Karşıyaka, üçüncü haftada Phoenix Brussels'e konuk oldu. Karşılaşmanın başından itibaren önde olan Pınar Karşıyaka karşılaşmadan 66-79 galibiyetle ayrıldı. Amath M'baye 24 sayılık katkısıyla galibiyette etkili rol oynadı.

Temsilcimiz Karşıyaka, Amath M'baye'nin arka arkaya üçlükleriyle karşılaşmaya iyi başladı. David Bell ile çok iyi ritm yakalayan Brussels, farkı eriterek skora denge getirdi. Kalan dakikaların çekişmeli geçtiği ilk çeyrek 19-19 eşitlikle geçildi.

Top kayıpları ve kötü şut tercihleriyle ikinci çeyreğe başlayan Brussels'in aksine temsilcimiz boyalı alandan iyi başlayarak farkı açtı. 02:45 dakika farkı çift hanelere çıkaran Karşıyaka, kalan dakikalarda farklı üstünlüğünü korudu ve çeyreği 34-48 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Karşıyaka, top kayıpları ve dışardan kötü başlasa da farklı üstünlüğünü korumasını bildii. Akabininde pota  altında Semih Erden, üç sayı çizgisinden de M'baye ile iyi rimt yakalayan temsilcimiz maçın hakimiyetini eline almaya başladı.Üçüncü çeyrek 50-65 Karşıyaka'nın farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte ev sahibi ekip Brussels, Foerts ve Fairell ikilisiyle reaksiyon göstererek farkı 07:33 dakika kala tek hanelere çekti (59-68).M'baye ile hızlı cevap veren Karşıyaka, rakibini kendine yaklaştırmadı. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğü koruyan Pınar Karşıyaka, karşılaşmadan 66-79 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar

Phoenix Brussels: Jonathan Hendy L. Augustin-Fairell 13 sayı-9 ribaund, Andell Cumberbatch 13 sayı-14 ribaund
Pınar Karşıyaka: Amath M'baye 24 sayı, Semih Erden 14 sayı-6 ribaund, Jordan Morgan 12 sayı-6 ribaund

 

Yorumlar Okunma: 1587