Bulkaz: İlk defa taraftar desteği olmayan bir takım yönetiyorum - BasketFaul.com

Bulkaz: İlk defa taraftar desteği olmayan bir takım yönetiyorum

10-11-19 12:05
Fatih ŞEKER
TBL’de evinde kritik maçta Petkimspor'u mağlup eden Konyaspor’da koç Ozan Bulkaz ivmeyi yukarı çekip bir an önce liderlik koltuğuna oturmak istediklerini söyledi.
 
Koç Ozan Bulkaz’ın açıklaması şu şekilde:
 
“Ligin kağıt üzerinde iki favori takımının maçıydı. Önemli bir maçı kazandığımız için mutluyuz. Bu ligde takımlar arasında çok fazla fark yok, bizim ne yaptığımız önemli. Savunmada iyiydik, rakibi 60’lı sayılarda tuttuk. İbrahim Yıldırım’ın olmadığı, Shaq Goodwin’in de sakatlıktan döndüğü bir ortamda takımın derbi niteliğindeki maçı kazanması önemli. Konyaspor her yönüyle büyük bir marka. Bizim de ivmeyi yukarıya çekip bir an önce liderlik koltuğuna oturmamız lazım. İlk defa taraftar desteği olmadan bir takım yönetiyorum. Galiba en çok zorlandığım konu bu. Konyaspor’un büyük taraftarı eğer yanımızda olursa biz bu ligde hedefimize daha kolay varırız. Eksik oyuncularımızın yerlerini taraftarımız doldurabilir. Boş tribünler bizi motive etmiyor. Bundan sonraki haftalarda, bu güzel galibiyetle ve önümüzdeki Yalova maçında dolu tribünlere oynayabilirsek çok mutlu olacağız. Uzun bir maratondayız ve keyifli bir galibiyet oldu.
 
Takım çok iyi çalışıyor. 4 tane Konyalı oyuncu ile çalışıyoruz. Rakiplerimiz 12 rotasyonla oynarken, biz 4 genç Konyalı oyuncuyu kadromuza aldık. Kadrodan da 2 sakat verince adaptasyon çok zor oluyor. Kağıt üzerinde bizi favori gösteriyorlar, bundan mutluyuz ve favoriyiz de. Yalnız hem rakamsal olarak hem de kadro olarak, 5-6 takımın maddi olarak altındayız. 2 sakatımız olunca bocaladık. Shaq Goodwin henüz yüzde 40’larda. Shaq eğer takıma daha iyi katkı verirse daha sert takım olacağız. Ben de savunmayı seven bir koçum. Bu haftaki farkımız Shaq Goodwin’ın iyi dönüşü, geçen pazardan sonra çok iyi çalışmamız ve bizim için olmazsa olmak maçlarımızdan biri olarak iyi konsantre olmamız galibiyeti getirdi.
 

İbrahim Yıldırım şu an koşuyor, şut atıyor ve dripling de yapıyor. Bence önümüzdeki haftada bireysel olarak çalışıp, Balıkesir ile oynayacağımız hafta takımla beraber çalışabilir. Ay sonunda evimizde oynayacağımız Finalspor maçında süre alacağını düşünüyorum." 

Yorumlar Okunma: 2509