Vekiloğlu: Bazı oyunculardan katkı alamıyoruz - BasketFaul.com

Vekiloğlu: Bazı oyunculardan katkı alamıyoruz

10-11-19 12:16
Fatih ŞEKER 
TBL'de Konyaspor’a deplasmanda 71-65 mağlup olan Petkimspor’da koç Arda Vekiloğlu, bazı oyunculardan bekledikleri katkıyı alamadıklarını söyledi.
 
Arda Vekiloğlu’nun açıklamaları şu şekilde:
 
“Savunmaların ön planda olduğu ve dengenin bir tarafa kaymadığı bir ilk yarı oldu. İlk yarıda 10 top kaybettik. Bu maç sonunda en kötü günde kabul edilebilecek bir istatistik. Buna rağmen 3 sayı geride girdik soyunma odasına. 3. periyotta hem savunma hem de hücum anlamında hiçbir şekilde maçın içine giremedik. İstediğimiz pozisyonları bulamadık, şutları sokamadık, geriye koşmada, bire bir savunmada basit hatalar yaptık ve kolay sayılara izin verdik. Böylece bir fak oluştu. Daha sonra bu farkı kapatmak adına ekstra bir çaba içine girdik. Değişik savunma organizasyonlarıyla maça ortak olduk. Öndeyken maçın sonundaki hücumları değerlendiremedik ve maçı kaybettik. Bu noktaya gelmemesi lazımdı. Bu maçta bizim adımıza tek artı, farklı bir şekilde geriye düştüğümüz maçı kazanma isteğiydi. Bunun dışındaki hiçbir şey bizim beklentimiz doğrultusunda değildi.
 
BAZI OYUNCULARDAN KATKI ALAMIYORUZ
Geniş bir kadro ve rotasyonumuz var. Beklenti içinde olduğumuz birçok oyuncudan maalesef istediğimiz katkıyı alamıyoruz. Beklentinin altında kalıyorlar. Bu da bizi hem savunma hem de hücumda çok zorluyor. Bazı oyuncularının normalin üstünde eforuyla maçın içinde kalmak arzu ettiğimiz bir senaryo değil. Biz maksimum sayıda oyuncunun katkı vermesini istiyoruz bir bütün olarak. Maalesef bunun çok gerisinde olan oyuncular var. Lig uzun ve bunun içinden çıkmak zorundayız. Bunu yaparken de minimum sayıda maç kaybederek yapmalıyız. Bir an önce reaksiyon vererek daha çok oyuncunun devreye girmesi lazım.  
 
YANCY GATES BİZE GÜÇ KATACAK

Yancy Gates hafta içinde aramıza katıldı. 2-3 antrenmanla maça çıktı. Mutlaka gün geçtikçe daha iyi duruma gelecektir. Bize hem savunma hem de hücumda  pota altında bize güç vermesini bekliyoruz. Maçlar çok tempolu ve sert oynanıyor. Fiziksel mücadele ve bitiricilik önem kazanıyor. O yüzden kendisinden önemli bir katkı bekliyoruz.” 

Yorumlar Okunma: 2097