Ormanspor, Bahçeşehir'i üçlüklerle yıktı - BasketFaul.com

Ormanspor, Bahçeşehir'i üçlüklerle yıktı

16-11-19 16:46

İSTATİSTİK

ING BSL 8. haftasında OGM Ormanspor, üçüncü çeyrekte Bahçeşehir Koleji'ni durdurmakta zaman zaman zorlansa da karşılaşmadan 108-93 galibiyetle ayrılan taraf oldu. İkinci çeyrekte farkı 25'e kadar çıkaran Ormanspor üçüncü çeyrekte skorun bir ara eşitlenmesini önleyemedi ama yeniden arayı açtı. Bahçeşehir Koleji'nin yeni transferi Tyus Perrantes çıktığı ilk maçı 16 sayı, 2 ribaund, 2 asistle tamamladı. Müthiş bir üçlük yüzdesiyle oynayan Ormanspor 14/28 isabet buldu. 

Elmedin Kikanovic'le karşılaşmaya iyi başlayan Ormanspor 8-2 öne geçen taraf oldu. JaJuan Johnson ile ribaundları toplasa da skor bulmakta zorlanan Bahçeşehir, farkın açılmasını önleyemedi. 16-8 ile hakem molasına gidilen karşılaşmada Ormanspor, Elmedin Kikanovic'le son bölümde farkı çift hanelere kadar çıkardı.Bahçeşehir'de Mangok Mathiang 3 dakika içinde 3 faul aldı ve benche geldi. İlk çeyrek 26-12 Ormanspor üstünüğüyle geçildi. 9/13 boyalı alandan isabet bulurken, Bahçeşehir 4/11 isabetle oynadı. Bahçeşehir hiç üçlük isabeti bulamazken, sadece 1 asist yapabildi. 

İkinci çeyrekte de yakaladığı ritmi sürdüren Ormanspor farkı 8 dakika kala 20'ye çıkardı ve rakibine erken bir mola aldırdı. Bahçeşehir moladan arka arkaya basketle dönse de yabancılarından istediği verimi almakta zorlandı. Ormanspor ise bulduğu kolay basketlerle farkı korumaya devam etti. Son bölümde Trae Golden ile iyi bir seri yakalayan Bahçeşehir farkı 20'nin altına çekti. İkinci çeyrek 52-39 Ormanspor'un üstünlüğüyle tamamlandı.Bahçeşehir ilk yarıdaki ilk üçlük isabetini son saniyede Trae Golden'in üçlüğüyle kaydetti. İki sayı isabetini de ilk çeyreğe göre yükselten Bahçeşehir 13/23 ile tamamlarken, Ormanspor 15/23 ile oynadı. Ribaundlarda 23-16 ve asistlerde 14-2 ile Ormanspor üstün kapatan taraf oldu. Bahçeşehir ilk yarıda kaydettiği bütün sayıları yabancılarından kaydetti.

Üçüncü çeyreğe yabancılarının yakaladığı ritmi sürdürerek iyi başlayan Bahçeşehir farkı tek hanelereçekti (59-51). Savunmada düşen Ormanspor, rakibini durdurmakta zorlandı. Dar rotasyonun dezavantajını bu dakikalarda yine yakında hissederek farkın erimesini önleyemedi (63-63). Kalan dakikalarda çekişmenim daha da arttığı üçüncü çeyreği 78-71 önde tamamladı.
 
Son çeyreğe Luka Babic ve Dorukhan Engindeniz'le iyi başlayan Ormanspor farkı tekrar çift hanelere çıkardı (83-73). Bahçeşehir, Trae ve Mangok ile reaksiyon göstermeye çalışsa da Ormanspor'u yakaladığı yüksek ritm karşısında zorlandı. Karşılaşmayı Ormanspor 108-93 kazandı

Öne çıkanlar
OGM Ormanspor: Chris Warren 31 sayı-6 asist, Elmedin Kikanovic 27 sayı-10 ribaund, Cevher Özer 22 sayı-8 asist
Bahçeşehir Koleji: Trae Wilson 37 sayı, Tyus Perrantes 16 sayı, Mangok Mathiang 14 sayı-10 ribaund

Yorumlar Okunma: 1607