Gemlik Basketbol Başkanı Bulut: Gereklilik değil, eziyet - BasketFaul.com

Gemlik Basketbol Başkanı Bulut: Gereklilik değil, eziyet

19-03-20 13:33
Budo Gemlik Basketbol Başkanı Berkay Bulut bir açıklama yaparak maçların gereklilik değil, eziyete dönüştüğünü belirtti ve erteleme kararı alınmasını istedi.

Bulut'un açıklaması şöyle:

"Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de tek gündem  Corona  virüs ile mücadeledir. Ülke çapında adeta karantina uygulanmaya başlanmış ve “evde kal, “zorunlu olmadıkça dışarı çıkma” sloganı ile topyekûn bir mücadele başlatılmıştır.

Böyle bir ortamda  maçların öncelikle seyircisiz oynanma kararı alınmıştır. Maçlar tatsız tuzsuz bir hal almışken bir de tüm sporcu ve teknik ekibin virüs kapma endişesi  keyif alınan bir oyun değil, zoraki oynan bir ritüel halini almıştır. Böyle bir ortamda lig maçlarının oynanması bir gereklilik olmaktan çıkmış adeta eziyet haline gelmiştir

Bir taraftan evde kal denirken diğer taraftan da, takımdan  maç için havaalanına gitmesini, yolculuk yapmasını, otelde kalmasını, dışarıda yemek yemesini en önemlisi yakın temas sporu olan basketbol oynamasını istiyorsunuz. Deplasmana gitmek, sahaya çıkmak zorunda olan herkes kendi sağlığı dışında evdeki  eş ve çocuklarının, yaşlı anne  ve babasının sağlığını tehlikeye atma korkusu yaşıyor.  Takımlar daha doğru düzgün antrenman yapamazken maç yapmasını  beklemek ligi devam ettirmek ne derece sağlık olacaktır.

Bu nedenlerle Gemlik Basketbol olarak  liglerin bir an önce ertelenmesini bekliyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1008