Basketbol aşıkları koşun, o lig devam ediyor ! - BasketFaul.com

Basketbol aşıkları koşun, o lig devam ediyor !

26-03-20 14:21

Tayvan aslında Çin'in en yakınındaki ülkelerden biri olmasına rağmen muhteşem kriz yönetimiyle Covid-19 salgınından en az etkilenen ülkelerden biri oldu. Daha önce yaşadıkları bazı salgın hastalıklar yüzünden belirli bir sistem oluşturan Tayvan yönetimi hayatı normal şekilde devam ettirebiliyor. Bunun bizimle alakası ne derseniz dünya üzerinde aktif olarak devam eden tek lig de Tayvan Basketbol Ligi olarak dikkat çekiyor.


Tayvan Basketbol Ligi ya da kısa adıyla SBL 5 takımdan oluşuyor. Bu takımlar Taiwan Beer, Yulon Luxgen, Pauian, Bank of Taiwan ve Jutai Tech. Aslında Fubon Braves ve Formosa Dreamers gibi iki güçlü Tayvan takımı var ama onlar yerel lige katılmak yerine Asya Basketbol Ligi'nde müdcadele etmeyi tercih ediyor. Bu mevcut 5 takım liglerine aynen devam ederken yeni transferler dahi yapılabiliyor. 

Bugün oynanan günün ilk mücadelesinde Pauian, Bank of Taiwan'ı sonlarda zorlansa da 94-88 yenmeyi başardı. Pauian'ın Litvanyalı forveti Edvinas Seskus (2015 yılında U20 Avrupa Şampiyonasında Millilerimizin 66-50 kazandığı mücadelede Litvanya forma giymiş karşılaşmayı 10 sayıyla tamamlarken Domantas Sabonis'in ardından en skorer oyuncu olmuştu.) 14 sayı 9 ribaund 9 asistle triple double'ın kıyısından dönerken, Bank of Taiwan'ın yabancısı Charles Mitchell 23 sayı 13 ribaund ile maçın en etkili ismi oldu. Karşılaşmanın ilk devresini yüksek yüzdeyle oynayan Pauian 50-37 önde kapatmıştı ama ikinci yarıda Bank of Taiwan maça tutundu. Son dakikalarda gelen iki üst üste üçlük ise maçı Pauian'a taşıdı.

Basketbolsuz kaldığımız bu günlerde önümüzdeki 3 günde de sürekli olarak Tayvan Ligi'nde maçlar oynanacak. Bakalım tüm dünyanın gözü üzerindeyken Tayvan Ligi basketbol aşıklarını doyurabilecek mi?
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2798