Melih Mahmutoğlu: Büyük olasılıkla Valencia deplasmanı sırasında... - BasketFaul.com

Melih Mahmutoğlu: Büyük olasılıkla Valencia deplasmanı sırasında...

27-03-20 21:05
Fenerbahçe Beko'nun kaptanı Melih Mahmutoğlu, "Valencia maçı, büyük ihtimalle bizdeki sonuçları etkiledi diye düşünüyoruz" diyerek 29 Şubat'ta gittikleri Valencia deplasmanına vurgu yaptı. Milli oyuncu "Valencia'da corona virüsü vakası görüldü. Bunu aramızda konuşmuştuk. Maskeyle uçtuk." dedi.

"Sezonun en önemli maçlarında sürekli hastalıklar yaşıyorduk” diyen deneyimli oyuncu, “Ateşi çıkanlar oldu. Son 1 aya kadar bu durumu hep yaşıyorduk. Hasta oyuncular antrenmanlara çıkamıyordu. Takımdaki herkes son 1 ayda sırayla hasta oldu. Valencia maçı sırasında durum ciddi değildi o kadar. Valencia’da corona virüsü vakası görüldü. Bunu aramızda konuşmuştuk” diye konuştu.

Yıldız basketbolcu “Aklımıza gelmiyordu. Maskeyle uçtuk. İtalya’da maç oynadıklarını da öğrenmiştik. Çok sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Başlayacaksa ne zaman başlarız bilmiyoruz. Görünen, 1 ay hiçbir şey olmayacak. Bu süre zor geçiyor. İptal durumunda bazı sıkıntılı süreçler olacak maddi ve manevi. Neler olacağını çok fazla kestiremiyoruz” diyerek devam etti ve adeta göz göre göre salgının ortasına nasıl gitmek durumunda kaldıklarını aktardı.

‘EVDE KALALIM, İZOLE OLALIM’
Melih evde kalmanın önemine; “Ben evimdeyim, sizler de evinizde kalın. Üzüntülü haberler alıyoruz. Söylenenlere uyulmuyor. Bu çok ciddi bir vaka. Avrupa’da neler olduğunu görüyoruz. Gidişat kötü orada. Bizde de gidişat kötü olmasın. Sevdiklerimizle telefonla görüşelim. Biz ülke olarak her şeyin üstesinden geldik. Bunun da üstesinden en güzel şekilde geliriz. Evlerimizden çıkmayalım. Olabildiğince izole olalım” sözleriyle dikkat çekti.

Fenerbahçe Beko’da teknik ekip ve oyuncular arasından 4 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı. 

Yorumlar Okunma: 2553