Gökhan Yazıcıoğlu formda: Üçlüklerimi geliştirmeyi düşünmüyorum - BasketFaul.com

Gökhan Yazıcıoğlu formda: Üçlüklerimi geliştirmeyi düşünmüyorum

10-04-20 10:41
TBL'nin şüphesiz en eğlenceli oyuncusu Gökhan Yazıcıoğlu ile keyifli bir röportaj ortaya çıkardık. Bu sefer yapılan diğer röportajlardan farklı olarak sosyal medya aracılığıyla sizden de sorular istedik. 
 
Bu sezon Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'te oynayan Gökhan, covid-19 salgını sonrası ligler ertelenince ailesinin yanına dönmeyerek Denizli'de kalmaya vermiş. "Ailemin yanına dönmek istemedim, ne bileyim açıkçası kendimden biraz şüphelendiğim için Denizli'de kalmayı tercih ettim. Yasak kalkarsa belki dönebilirim. Ligin devam etme olasılığını çok düşük görüyorum. Ülkemizin durumuna bakacak olursak Haziran sonuna kadar bu durumun süreceğini düşünüyorum."
 
Karantina sürecinde çok zorlanmadığı da söyleyen Gökhan kendisiyle vakit geçirmeyi sevdiğini belirtti.
"Kendimle vakit geçirmeyi seven birisiyim. Şu an okumadığım kitaplarımı okuyorum. İzleyemediğim filmleri izliyorum. Aslında bu zamanların insanlar için çok avantajlı zamanlar olduğunu düşünüyorum. Bir an önce bitsin bu dönem, moduna girdiğinde insan daha zorlanıyor. Ama durumu kabullenip değerlendirmeye başladığında zaman senin için daha iyi geçiyor. Takım arkadaşlarım buradayken onlarla da birlikte vakit geçiriyorduk. Ama şu an onlar da gitti, ben yalnız kaldım. İnternetin olması bana göre avantaj. Arkadaşlarımla iletişimimi bu şekilde sürdürüyoruz. Bir şekilde zamanı istediğin şekilde geçiriyorsun. İnsan keşke şu günler yaşanmasaydı diyor ama yaşıyorsak tadını bu şekilde çıkarmak lazım :)"
 
Şimdi ise sizlerin sorularının olduğu röportajla başbaşa bırakıyorum.
 
Merkezefendi Bld Denizli Basket dışında başka bir TBL takımında oynasaydın neresi olurdu?
Bilmiyorum ki, neresi isterse beni orası olurdu :)
 
Bisikletle ne kadar süre nereleri dolaştınız? Tek başınıza mı gittiniz? 
Geçen yaz Akyaka'dan Akbük'e gitmiştim. Bir de Datça'da 60 km yakın mesafeyi bisikletle dolaşmıştım. Tek başıma gitmiştim. 

Üçlüklerini geliştirmeyi düşünüyor mu?
Hayır :) 
 
Arabica'da karşılaştığı genci hatırlıyor mu?
Çok gençle karşılaşıyorum ben Arabica'da ama onu hatırlamıyorum. Bana sosyal medyadan emoji göndersin :)
 
Takımda altyapıdan niye oyuncu yok?
Çünkü Denizli'de dürüst olmak gerekirse öyle potansiyelli bir oyuncu yok. 

Eskişehir Basket'in kapanması hakkında ne düşünüyorsun?
Bu duruma çok üzülmüştüm.Eskişehir Basket gerçekten çok güzel bir kulüptü. Bizim çıktığımız sene özellikle organizasyon anlamında çok iyiydi. Derya Yannıer ve Özgün Önver gibi doğru kişiler kulüpte yer alıyordu. Devam edeceklerini düşünüyordum ama BSL'ye çıktıktan 1 sene sonra maalesef kulüp kapandı.  Eskişehir çok güzel bir şehir ve bence kesinlikle orada bir kulübün olması gerekiyor. 
 
Gökhan Yazıcıoğlu normal hayatında da deli mi?
Yani evet diyebiliriz :) Küçüklüğümden beri enerjisi yüksek biriydim. Ama tabii evde de tek başıma bağırıp çağırıp dört dönmüyorum :) Arkadaşlarım beni genelde esprili, komik, enerjik olarak tanımlar. 
 
Ama biraz hiperaktiflik de var değil mi:)
Evet :) Ama her zaman aynı enerjide olmuyorum. Çok sakin olduğum dönemlerde vardır. Evde ya da cafede kitap okuduğum daha sakin olduğum dönemlerim vardır.
 
Bu durumda karantina senin için nasıl geçiyor. Zaman zaman zorlandığın oluyor mu?
Zorlanmıyorum. Kendine dönük biriyimdir. Çok sıkıldığımda kendi başıma biraz dolaşarak enerjimi atıyordum.Şu an bunu çok kolay yapamıyorum elbette. Ben zaten enerjimi aslında basketbolda tam olarak atabilen biriyim. Şu an beni karantinadan çok basketbolsuzluk zorluyor. Evde geldiğimde kendimi yorgun hissettiğim zaman mutlu oluyordum. Ama tabii şu an bu olamıyor. Şimdi evin içinde kalmak bu anlamda zorluyor beni. 
 
Peki sen de ev işleriyle daha ilgili olmaya başladın mı?
Tabii ikisini de yapıyorum Burhan Altıntop gibi :) Aslında yemekte çok kötüyüm :) Temizlikte biraz detaycıyımdır.
 
5-10 sene öncesine dönsen kendisinde basketbola dair değiştirmek istediği şey ne olurdu?
Daha çok fundamentale yönelirdim. 
 
Bileklerinin üzerindeki dövmede neler yazıyor?
Ailemin isimleri yazıyor. 

En unutulmaz sezonun hangisiydi?
Geçen sezon Merkezefendi ile yaşadığımız TB2L şampiyonluğu ve Yeşil Giresun'daki sezonumu diyebilirim. Giresun'da bitime 11 hafta kala play-off bandının dışındaydık. Oradan play-off 7. sıradan girip play-off sonunda da şampiyon olmuştuk. Eskişehir'deki lige çıktığımız sezon da benim için unutulmazdı. Beylikdüzü'ne devre arasında Bursa'dan gitmiştim. Orada da play-off'a kalıp kalmayacağımız belli değildi. Ama başarılı bir şekilde sezonu tamamlamıştık. TBL'de oynayıp sezon sonunda lige çıkıyorsan onların hepsi zaten senin için unutulmaz oluyor. 
 
Peki lige çıkmanın ötesinde sende ayrı bir yeri, anlamı olan bir sezon var mı?
Yok:)
 
Sen de hep böyle play-off çıkmayacağı belli değilken üst lige çıkan takımlarda oynaman bir tesadüf mü ?:)
 
Eskişehir'deki sürpriz değildi ama Giresun'daki enteresan bir seneydi, 3 kez antrenör değişti. Takım da bu süreçte komple değişmişti. Biz de 3. antrenörle şampiyon olmuştuk. Bu sezon da eğer çıkabilirsek 3. kez TBL'den üst lige 1 de TB2L şampiyonluğum olacak. 
 

Yorumlar Okunma: 2438