Sahadaki görünmez kazalar - BasketFaul.com

Sahadaki görünmez kazalar

10-04-20 12:46
Antrenörlerin en çok başına gelen kaza pantolonlarının yırtılmasıdır. Örneğin Galatasaray'ın başındayken Oktay Mahmuti, Olympiacos maçında pantolonunun azizliğine uğrayınca ceketini beline sararak maçı tamamlamıştı.

Haydar Kemal Ateş de Türk Telekom'da iken benzer bir olayı yaşadı. İlk yarıdaki savunmadan memnun olmayan Ateş devre arasında savunmaya otururken pantolonu yırtıldı ve ikinci yarıya bolluğu nedeniyle daha çok şalvara benzeyen malzemecinin pantolonu ile çıktı.

Galatasaray'da asistan koç olduğu dönemde Hakan Yavuz'un iki kez antrenmanda burnu kırılmıştı. İlkinde Ömer Kart, ikincisinde Hakan Yörükoğlu Hakan Yavuz'u hastanelik etmişti.

Türk Telekom Koçu Ercüment Sunter, takımı KRKA ile Slovenya'da oynarken, rakip takımdan Jagodnik'in sert faulüne maruz kalmıştı. Jagodnik dışarı çıkmakta olan bir topu kurtarmak isterken Ercüment Sunter'e futbolda olsa kırmızı kart verilebilecek şekilde kayarak girmiş ve Sunter havalanıp oyuncunun üzerine düşmüştü. Sunter bir sonraki sezon Jagodnik'i transfer etti.

Bir hikaye de Minik Ender'den...
"Efes'te oynarken ön dişlerimi yaptırıyordum ve o sırada porselen bir yapıştırmam vardı. Gürültüden seti çok bağırarak söylerken dişlerim fırladı. Bir yandan topu kaybetmek istemiyorum, bir yandan da dişlerime kimsenin basmasını için dua ediyorum. Durumu sadece takım arkadaşım Barış Ermiş farketti ve o hücumu gülmekten oynayamadı."

Çok yıllar önce Çukurova'da oynayan Behçet Üner sakatlandığında masör Sait Baydur müdahale etmek için koşarken ayağı kayıp düşmüş, elindeki demirden sağlık çantası yerde yatan Üner'in kafasını yarmıştı. 

Eczacıbaşı'ndan Melih Elçin,Spor Sergi'de bir topu kurtarmaya çalışırken foto muhabirinin çantasına takılıp elini kırmıştı.

Bu hikaye de o tarihte TOFAŞ'ın genel menajeri olan Coşkun Teziç'ten...
"Aris'le Yunanistan'da 11 farkla kazandığımız final serisinin Bursa'daki rövanşını oynuyoruz.Alacağımızdan emin olduğumuz (ki maalesef 16 farkla kaybettik) kupayı da maç sırasında bir spotun altında teşhir ediyoruz. Maçtan sonra FIBA Genel Sekreteri Kotleba kupayı istedi. Kupa, çok yakındaki spot nedeniyle neredeyse kor haline gelmiş. Alır almaz Kotleba'ya verdim, onun da eli yandı, kupayı Arisliler'e attı. Aris'ten kupayı kim alsa yanındakine fırlatıyor. Sonunda masörleri kupayı havluyla alıp suya tuttu, ondan sonra Arisliler kupayı kaldırabildi.

 

Tabii komik olmayan görünmez kazalar da var... Örneğin bu sezon başında Bryant Dunston buz tedavisi sırasında cildinin hassasiyetinden dolayı yandı, 4 ay civarında sahalardan uzak kaldı. Hakem Erşan Kartal Uşak-Darüşşafaka maçında üzerine düşen oyuncudan kaçamadı ve çapraz bağı koptu. Afyon'un yabancısı Raymond Sykes topu kurtarmak isterken eli protokol tribününü çevreleyen cama çarptı, sakatlığı 3 ay sürdü. 
 
 

Yorumlar Okunma: 3130