'EBBL'nin kaldırılması Anadolu basketboluna darbe vurdu' - BasketFaul.com

'EBBL'nin kaldırılması Anadolu basketboluna darbe vurdu'

04-05-20 15:06
Geçenlerde Finalspor Antrenörü Levent Erdoğan, sitemize verdiği röportajda "EBBL'nin kaldırılması doğru karar olmadı." demişti. Biz de EBBL'de uzun yıllar oynayan Anadolu takımlarının görüşlerine başvurmaya başladık ve ilk durağımız Kayseri Melikgazi Belediyesi oldu ve antrenör Nihat Kahraman ile konuştuk.

Kahraman şunları söyledi:
"EBBL'nin kaldırılması Anadolu'da basketbol sevgisini bitirdi. EBBL sayesinde birçok antrenör, birçok oyuncu ve hatta birçok hakem kendisini geliştirmek fırsatını bulmuştu. Anadolu'nun birçok ilinde maçlar dolu tribünler önünde oynanıyordu.

Bu kulüplerin altyapılarında oynayanlar için bir gün EBBL takımına yükselmek bir hedefti. Ligin kaldırılması altyapıları da etkiledi. Halen bazı illerde büyük takımlar arasında maçlar oynanıyor ama oynayanlar 35-40 yaşlarındaki veteranlar.

EBBL'nin bütçesini BGL'ye kaydırmak için bu ligi bizlere sormadan kaldırdılar ve yanlış yaptılar. Bu uygulama sonunda Ankara'nın doğusunda Erzurum'un TB2L takımı dışındaki illerde hiçbir takım kalmadı. Kaldı ki EBBL takımlarına verilen harcırahlar deplasman giderlerini dahi karşılamıyordu.Umarım TBF bu hatasından döner ve yeniden EBBL Ligi'ni oynatmaya başlar.

Melikgazi Belediyesi olarak EBBL'de 16 sezon geçirmiş ve keyif almıştık." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3247