Büyükkarcı: Hem Şampiyonlar Ligi, hem Eurocup bizi istiyor - BasketFaul.com

Büyükkarcı: Hem Şampiyonlar Ligi, hem Eurocup bizi istiyor

01-06-20 15:17
Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca ve Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar, Karşıyaka Spor Kulübü YouTube kanalında yayınlanan 5 Soru 5 Cevap yarışmasının sezon finaline konuk oldu.

Dört hafta boyunca Pınar Karşıyaka sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen ve Karşıyaka Spor Kulübü YouTube kanalından yayınlanan 5 Soru 5 Cevap programı, pandemi sürecinde kulüp ile taraftarı bir araya getirirken yeşil-kırmızılı taraftarlara çeşitli hediyeler sundu.

Oldukça keyifli ve eğlenceli anlara sahne olan programda Turgay Büyükkarcı, Ufuk Sarıca ve Selim Çınar, kendilerine yöneltilen sorulara içtenlikle yanıt verdi.

Turgay Büyükkarcı: “Pandemi süresince kulüp olarak iyi bir sınav verdik…”

Karantina günlerinin nasıl geçtiğine dair sorulan soruya Turgay Büyükkarcı, “Gerçekten hayatımda ilk kez bu kadar uzun evde kalıyorum. Karantina kararı alınmadan önce 14 gün karantinadaydım ama üzerine bir de 60 gün karantinada geçirdik ama işe gidip geldim bu aralarda güvenli olarak. Çok şükür tüm ev halkı, arkadaşlarımız, tüm kulüp çalışanlarımız ve sporcularımız sağlıklı, bu süreci sıfır vakayla atlattık. Bundan sonrasında da bir şey olmayacağına eminim çünkü herkes çok iyi korundu. Kulüp olarak iyi bir sınav verdik. En büyük mutluluğumuz şu an bu. Uzun zamandır yapmaya vakit bulamadığım yemek, temizlik gibi konuları bu karantina sürecinde yapmaya başladım işin doğrusu. Ev halkına yemek, bulaşık ve temizlik gibi konularda yardım ettim ama bizim hayatımız hem iş hem kulüp anlamında bütün yoğunluğu ile devam etti. İkisini bir arada götürmeye çalıştık. Biraz içimize döndük fena olmadı aslında ama çok zor geçti. En büyük tesellimiz bizim ve çevremizin sağlığında bir problem çıkmaması ama ülke olarak maalesef çok insanımızı kaybettik. Umarım tüm dünya güzel bir ders almıştır diye umuyorum.” şeklinde yanıt verdi.

Ufuk Sarıca: “Aileyle olmak güzel, hayatta kaçırdığımız parçalar var onları tamamlıyoruz…”

Ufuk Sarıca ise pandemiden ve karantina günlerinden bahsederken “Bu sürecin en büyük kısmı bence sağlık kısmı. Oyuncularımız, idarari kadromuz, tüm kulüp çalışanlarımız ve ailelerimiz olarak bir sıkıntımız yok. Tabii ki bunun için şükrediyoruz ancak çok sıkıntılı bir süreç ve hala tam anlamıyla atlatmış değiliz. Yeni normal deniyor, normalleşme sürecine giriyoruz ancak bir süre daha kontrollü olmak, kurallara uymak gerekiyor diye düşünüyorum. Bu bizim hayatımızda olmayan bir süreç. Belki oyunculuk ve antrenörlük kariyerimde oturmadığım kadar evde oturdum. Aileyle olmak güzel, hayatta kaçırdığımız parçalar var onları tamamlıyoruz. Yaklaşık 2.5 ay oldu tabii ki bu kadar hareketsiz kalmak bize göre değil, çok özledik tabii ki… Takımımı özledim, oyuncularımı özledim, maç yapmayı özledim. Umarım kontrolle geçecek sürecin ardından hem ülkemiz hem dünyamız bu durumdan en az hasarla kurtulur. Bu süreçte bile mutfaktaki durumumu geliştiremedim. Yalan olmasın hayatımda ilk kez bir makarna ve bir makarna sosu yaptım. Benim için büyük bir gelişme. Onun dışında mutfakta bir gelişme sağlayamadım. Çocuklarla başta kutu oyunları oynuyorduk ama onlar da sıkıldı sonrasında. Beraber konsol oyunu oynadık, kaçırdığımız dizileri izleme şansı buldum özellikle uzun diziler var. Popüler olanları yakaladım. Zaman zaman eski maçları izleyerek kitap okuyarak bu süreci geçirdik.” ifadelerini kullandı.

Selim Çınar: “Pandemi süresince yeni yeteneklerimi keşfettim. Grafiti yapabiliyormuşum…”

Selim Çınar ise karantina günlerinin nasıl geçtiğine dair sorulan soru karşısında “Süreç herkeste olduğu gibi zor geçiyor. Keyifli olduğu alanlar elbette var, erteleyip de yapamadığımız şeyleri yaptık. Ailelerimize vakit ayırdık ama ailemizin sağlığı, çevremizdekilerin sağlığı yerinde olduğu için bu süreci nispeten iyi geçirdik diyebiliyoruz ama burada elbette sıkıntı yaşayanların acılarını paylaşmak istiyorum çünkü kolay süreçler değildi. Yaklaşık iki aydır ofisleri kapatıp evlerimize çekilmiştik. Bu süre zarfında evde bir kısım şeyleri geliştirdik. Kendi adıma beyaz eşyaların çalışma prensiplerine hakim olduğumu söyleyebilirim. Bulaşık makinası, çamaşır makinası ve elektrik süpürgesi… Eve ilk kapandığımda gerek eşimde gerek çocuklarda evde neler yapacağıma dair bir tedirginlik vardı bunu seziyordum. Kızım Melis, ‘Baba meğer ben seni çok özlüyormuşum’ dedi, çok güzel bir andı. Mümkün olduğunca karantinayı keyifli geçirmeye çalıştık, bir şeyler kazanmaya çalıştık. Umarım en kısa sürede yeni normalle birlikte hayatı normale döndürebiliriz. İzlemeye fırsat bulamadığım dizilere ve filmlere, çocuklara vakit ayırdım, okumak istediğim ama okuyamadığım kitapları okudum. Yeni yeteneklerimi keşfettim, grafiti yapabiliyormuşum.” yanıtını verdi.

Turgay Büyükkarcı: “Şimdi ikinci mücadelemiz bu organizasyonu İzmir’e aldırmak ile ilgili. Biz Final Four’un İzmir’e çok yakışacağını düşünüyor ve inanıyoruz…”

Basketbol Süper Ligi’nde sezonun iptal edilmesi ve FIBA Europe Cup’ta sezonun ertelenmesi hakkında Turgay Büyükkarcı, “Sürecin başından bu yana ‘Her işin başı sağlık’ diyoruz ve bu çizgimizi de hiç bozmadık. Belki de Türkiye’de bu pandemiden ötürü en çok mağdur olan kulüplerin başında geliyoruz. Basketbolda muhtemel bir Avrupa şampiyonluğu ve lig şampiyonluğu kaçırdık. Futbolda muhtemelen bir play-off ile üst lige çıkmayı kaçırdık ama kulübümüzün bu konudaki çizgisi hiç değişmedi. Her şeyi göze alarak insan sağlığı dedik ve yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gururla söyleyebiliyoruz. Belki bugünlerde kutlamaları yapıyorduk ancak sağlık olsun. Bildiğiniz üzere FIBA, bu kupanın iptal edildiğini açıklamıştı ama biz bezdirici bir şekilde mücadelemize devam ettik ve sonuçta bu iptal kararını geri aldı. Bu bizden kaynaklanıyor olmayabilir ama biz bu konuda büyük bir mücadele verdik. Şimdi ikinci mücadelemiz bu organizasyonu İzmir’e aldırmak ile ilgili. Biz Final Four’un İzmir’e çok yakışacağını düşünüyor ve inanıyoruz. Böyle bir organizasyonu yapabileceğimize inanıyoruz, daha önce böyle bir tecrübemiz de var. Eksik olmasınlar bu konu ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, bu konu ile ilgili destek olacaklarını söyledi. Federasyonumuz destekliyor, hükumet ve Spor Bakanlığı bu organizasyonun burada yapılmasını destekliyor. Alnımızın akıyla bu organizasyondan çıkacağımıza eminim. İnşallah Final Four burada olacak o kupa da buraya gelecek.” ifadelerini kullandı.

Selim Çınar: “Final Four ile alakalı şunu söyleyebilirim, FIBA’nın 15 Haziran’da bir yönetim kurulu toplantısı var. Konu ile ilgili kararları orada alacaklar ve biz de takip edip bilgileri paylaşıyor olacağız.”

Selim Çınar ise pandemi nedeniyle yarıda kalan sezon hakkında “Evet belki yarım kalan bir lig ve ertelenmiş bir Avrupa kupası var ama dilimize pelesenk olmuş ‘Sağlık olsun’ sözcüğü hiç bu dönemki kadar anlamlı olmamıştı diye düşünüyorum. İnsan sağlığı her şeyin önünde geldiğinden alınan bu kararları biz de saygıyla karşıladık ve destekledik. Final Four ile alakalı şunu söyleyebilirim, FIBA’nın 15 Haziran’da bir yönetim kurulu toplantısı var. Konu ile ilgili kararları orada alacaklar ve biz de takip edip bilgileri paylaşıyor olacağız. Umuyoruz ki başkanımızın da dediği gibi organizasyonun ev sahipliğini gerçekleştirebiliriz.” şeklinde konuştu.

Ufuk Sarıca “En büyük arzularımdan bir tanesi Avrupa Kupası’nı Karşıyaka’ya getirebilmek.”

FIBA Europe Cup’ta olası Final Four’un gelecek sezon başında yapılabilecek olması ve takımlarda gerçekleşecek olası değişiklikler hakkında yorumda bulunan Ufuk Sarıca, “İlk olarak ben de üzüntümü belirtmek istiyorum. Bizim için hem ligde hem Avrupa’da sezon harika bir şekilde geçiyordu. Arka arkaya galibiyetler aldık ligin yarıda kaldığı bölümde çok ciddi bir galibiyet yüzdesi yakaladık. Ligi 24 galibiyetle tamamladığımız 2012-2013 sezonunu geride bırakabilirdik. Bir taraftan da böyle bir salgından ötürü yapacak bir şey yok. Tüm kararlar alınması gerkeen ve uygulanması gereken bir şekilde alındı ve uygulandı. Final Four’un olası sezon başı oynanması konusunda herkes için sıkıntı var, bir başantrenör olarak benim için de bir sıkıntı var. Gelecek sezon ile ilgili temennilerde bulunuyoruz, netleşmiş bir program yok maalesef. Sezon açılışı, bu Final Four’un ne zaman yapılacağı gibi konular bilinmiyor. Biz tüm kadromuzu 1-2 istisna dışında korumayı planlıyoruz, bununla ilgili görüşlerimi daha önce de paylaşmıştım ama ne kadarı mümkün olur tabii ki bilinmiyor. Keşkeler bazen yersiz oluyor ama keşke bu kadar yaklaştığımız bir şeyi tamamlayabilseydik. Biraz da süreci görmemiz gerekiyor, hangi takım nerede olacak veya Final Four yapılacak mı, umarım yapılabilir ve havada kalmaz. En büyük arzularımdan bir tanesi Avrupa Kupası’nı

Karşıyaka’ya getirebilmek. Burada verilmiş bir emek var. Dönüp baktığımızda hepimiz şu an gururluyuz ama sezon başına baktığımızda yepyeni 12 oyuncusuyla yeni teknik ekibi ile yepyeni bir takım kurduk ve buraya kadar geldik. İnşallah bunu tamamına erdiririz.” değerlendirmelerini yaptı.

Selim Çınar: “Tony Crocker ve Brandon Triche ile ilgili aldığımız karar ve bu oyuncuların yerine yapılacak hamlelerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

2020-2021 sezonunun takım planlaması hakkında açıklamalarda bulunan Selim Çınar, “Elbette çalışmalarımız var sürekli istişare halindeyiz. Gerek mevcut kadromuzla önümüzdeki sezonu nasıl şekillendireceğimize gerekse Tony Crocker ve Brandon Triche ile ilgili aldığımız karar ve bu oyuncuların yerine yapılacak hamlelerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunları biraz daha somutlaştırabilmemiz adına takip ettiğimiz ve beklediğimiz süreçler var. Sonrasında daha net cevaplar verebilmeyi umuyorum.” İfadelerini kullanırken Turgay Büyükkarcı ise “Ufuk hoca ile 3 kupa ve 2 final oynadığımız dönemde yaşadığımız bir durum vardı o da takım istikrarı. Bu sezon da takım kimyamız mükemmele yakındı. Bu nedenle ilk hedefimiz takımı bir arada tutmak, bu konu ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Ufuk Sarıca: “Böyle iyi karakterli oyunculardan kurulu kadrolar yakaladığınızda bunların devamını getirmeniz gerek. Bunlar sporda başarı için önemli etkenler.”

Geçtiğimiz sezonlara göre bu yıl sahada daha fizikli bir Ufuk Sarıca takımı olması hakkında ve takım planlaması hakkında sorulan soruya Ufuk Sarıca, “Fizikliden ziyade daha çok pozisyonu oynayabilen oyunculara sahiptik. Takımı kurarken bunlara dikkat ediyoruz ama tabii ki imkanlar dahilinde her zaman kadroya katmak veya takımda tutmak kolay olmuyor. Bu sene fazla sayıda fazla pozisyonu oynayabilen oyuncular çıktı. Zaman içerisinde birlikte çalıştıkça da teknik ekibin kararları doğrultusunda oyuncuları başka pozisyonlarda değerlendirme imkanımız oldu. Bunun sonucunda da birçok pozisyonu oynayabilen fizikli bir takım ortaya çıktı. BSL’de ligin en fazla ribaund alan ve en az sayı yiyen takımıyız. Bunları ortaya koyduğunuz zaman sahada özellikle Karşıyaka taraftarının takdir ettiği kora kor mücadele etme kısmı ortaya çıkıyor. İstikrar benim çok önem verdiğim bir şey. 2012-2013 sezonunda ilk göreve geldiğimde 12-13 yeni oyuncu kadromuza katmıştık. İkinci sene altı transfer yapmıştık sonraki sezon iki ekleme yaptık ve yolda kazanılan Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası var. Bunlar da biraz istikrarla gelen şeyler. Hele de böyle iyi karakterli oyunculardan kurulu kadrolar yakaladığınızda bunların devamını getirmeniz gerek. Bunlar sporda başarı için önemli etkenler.” yanıtını verdi.

Turgay Büyükkarcı: “Kanaatim ekim başında takımlar taraftarla oynamaya başlar diye düşünüyorum. Bunu kendi kafamdan söylemiyorum, danıştığımız yetkin ve bilgili insanların verileri ışığında söylüyorum.”

Yeni sezona başlanırken maçların seyircisiz olarak başlayıp başlamayacağı ile ilgili yöneltilen soruya Turgay Büyükkarcı, “Bunları konuşmak için biraz erken. Birkaç aydan beri bazı kurumlarla görüşmeler sürdürüyorduk, birkaç öngörü vardı ve bu öngörüler de gerçekleşmeye başladı. Mayıs ayı sonunda kaybettiğimiz kişi sayısı 30’lara düşecek ve eylül ayında sıfırlanacak gibi bir bilgi gelmişti. Bugün aynı yer ile bir kez daha konuştum ve büyük bir şanssızlık olmazsa bu veriler üzerinden devam edileceği söyleniyor. Umarım öyle olur. Bunları konuşmak için çok erken bence. Benim kişisel kanaatim ekim başında takımlar taraftarla oynamaya başlar diye düşünüyorum. Bunu kendi kafamdan söylemiyorum, danıştığımız yetkin ve bilgili insanların verileri ışığında söylüyorum. Onlardan aldığımız bilgiler bunlar. Taraftarsız spor gerçekten çok yavan. Ben her zaman söylerim ‘Tribünde bir kişi varsa o maç onun için oynanır’ diye. İnşallah taraftarımıza kavuşacağız diye umut ediyorum.” yanıtını verirken Selim Çınar, “Elbette kurumlarla görüşmeler gerçekleştiriyoruz ama bu konuşmalar hep ihtimaller üzerinden gerçekleşiyor. Çok net bir şey söylemek için biraz erken diye düşünüyorum. Kulüpler ve federasyonlarla da fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Gelişmeleri takip ediyoruz ve neler yapılması gerektiğine zaman içinde karar verilecektir.” İfadelerini kullandı.

Ufuk Sarıca: “Geçmiş dönemki performanslarımıza baktığımızda sezonun son maçında sahada olmak, olabilecek senaryolardan bir tanesiydi.”

Bu sezonki takım ile 2014-2015 sezonunda şampiyonluğa ulaşan takımın benzetildiğinin hatırlatılması ve bu konuda görüşlerinin istenmesi üzerine Ufuk Sarıca, “Sezon çok başarılı geçti ama bitmeden bir şey söylemek tabii ki mümkün değil ama en son gün sahada olmak önemli. Geçmiş dönemki performanslarımıza baktığımızda bu da olabilecek senaryolardan bir tanesiydi. Bu iki takım arasındaki benzetmelerin kaynağı bence iki takımın da iyi karakterli oyunculardan kuruluyor olması. 2012 senesinde kurduğumuz takımda aldığımız yabancı oyuncuları kimse bilmiyordu. Bu sezon kadromuza kattığımız oyuncular kariyer anlamında daha bilinir oyuncular ancak bazı takımlar tarafından tercih edilmeyen oyunculardı ve biz bu isimleri kendi bütçemiz dahilinde aldık. 1-2 oyuncumuzu belki tüm Avrupa piyasasını şaşırtarak kendi bünyemize kattık. Karşıyaka’da çalıştığım 5 sezonda gördüğüm şey Türk oyuncuların Karşıyaka kültürünü, Türkiye’deki sistemi ve kulübün doğrularını yabancı oyunculara anlatmakta bizlere çok yardımcı olduğu ve takımda büyük pay sahibi olduğuydu. Burada en önemli nokta yine oyuncuların karakteri ve çalışkanlığı. Zaten çalışkan olmayan bir oyuncunun benim takımımda olma ihtimali yok. Bu takım sahada gerçekten çalışan bir takımdı ve biz de yolda kendilerine kendi doğrularımızı, ne istediğimizi verdik. Belki D.J. Kennedy, Pınar Karşıyaka’da oynamış bir oyuncuydu ama o dönemki şartlarla bu dönemki şartlar farklıydı. Kendisini de bu şartlara adapte etmeyi başardı ve kimyası düzgün bir takım ortaya çıktı. 2014-2015 sezonundaki takım 2012’den bu yana gelen bir oluşumdu. Bu sezonki takım daha hızlı bir şekilde ortaya çıktı. Ben de buna aslında biraz şaşırıyorum. İdari ekibin, teknik ekibin ve yönetimin oyuncularla birlikte ortak paydada buluşması ve o hedef için çaba sarf etmesi bence en büyük etken oldu. İki takım arasında tabii ki benzerlikler vardı. Sahadaki çalışkanlığı da müthişti bence bu takımın.” yorumunda bulundu.

Selim Çınar: “Şampiyonluk kadromuzla online bir yıldönümü buluşması gerçekleştirebiliriz…”

Sosyal medya üzerinden bir taraftarın sorduğu “Şampiyonluk kadrosunda yer alan oyuncular ile birlikte bir yıldönümü yemeği organize edilebilir mi?” sorusuna Ufuk Sarıca, “O kadronun çoğu ile görüşüyoruz. Halen faal olarak oynayanlar var, ülkemiz dışında oynayanlar var onlarla da mesajlaşıyoruz. Türk oyuncular zaten görüşme imkanımız olan oyuncular. Çoğu ile görüşme fırsatım oluyor.” yanıtını verirken Selim Çınar konu ile ilgili “O iletişimlerin kopma ihtimali yok çünkü paylaşılmış birçok anı var, birçok başarı var. Diğer taraftan bu isimleri bir araya getirebilmek çok güzel bir şey. Belki bu yılki durumdan faydalanıp sosyal mecra üzerinden böyle bir organizasyon gerçekleştirilebilir ama fiiliyatta gerçekten olur mu derseniz şampiyonluğun yıldönümünde oyuncular yeni takımları ile birlikte sezona devam ediyor oluyorlar. Böyle bir operasyon gerçekleştirmek çok kolay değil ama belki bu sezon sosyal mecrada bir araya gelebiliriz.” İfadelerini kullandı.

Pandemi nedeniyle yarıda kalmış 2019-2020 sezonunda alınmış kombineler hakkında yöneltilen soruya Selim Çınar, “Yönetim olarak biz de bu konuyu konuştuk ortaya çıkan belli fikirler var aslında. Elbette taraftarlarımızın haklarını koruyacağız.” yanıtını verirken Turgay Büyükkarcı, “Taraftarlarımızın yanında sponsorlarımızın da hakları var. Bu süreçte onları da mağdur bırakmayacağız tabii ki…” şeklinde konuştu.

Ufuk Sarıca: “Palacios’u aldığımızda ‘Bu oyuncuyla oynayamazsınız, hiç maç kazanamazsınız…” denmişti…”

Sosyal medya üzerinden gelen “Ufuk Sarıca’nın hayalindeki pivotun özellikleri nelerdir?” sorusuna şakayla karışık “Uzun Palacios, şutu olan Esteban Batista” yanıtını veren Sarıca, “Aslına bakarsanız Pınar Karşıyaka’da geçirdiğim 5 yılda seçtiğimiz yabancı pivotlar konusunda çok şanslıydık hepsi çok iyi performanslar gösterdi. Palacios konusu ayrı bir hikayedir. O dönem basketbolda çok tercih edilen bir basketbolcu değildi. Şimdi bakmayın herkes kısa devrilen şutu olan oyuncu arıyor ama o dönem tercih edilen bir profil değildi. O dönemlerde bu tip bir oyuncuyla ilk kez biz oynadık ve o dönem şampiyon da olduk. Bende başka anılar da var Juan Palacios’la ilgili o dönem ‘Bu oyuncuyla oynayamazsınız, hiç maç kazanamazsınız’ deniyordu. Dediğim gibi şanslıydık Esteban da çok kariyerli bir oyuncuydu. Yönetim olarak

çok iyi iş çıkarmıştık. Kendisi ile özel bir dostluğum da vardı. O da müthiş katkı yaptı. Jordan bu sezon keza öyle. Jordan Morgan da çok fazla tercih edilen bir oyuncu değildi. Biz de onun özelliklerinin bize uygun olduğunu düşündük. Hayalimizdeki 5 numaraları neredeyse aldık. Juan Palacios da çok karakterli bir oyuncuydu, hatta gözlükleri taktığında tam bir profesördü.” İfadelerini kullandı.

Turgay Büyükkarcı: “Ufuk Sarıca, 5 numara için Juan Palacios ismini verince bir an durduk…”

Juan Palacios’un 2014’te takıma transfer süreci hakkında konuşan Turgay Büyükkarcı, “Juan Palacios, bizim o dönem alıştığımız 5 numaralar gibi değildi. Ufuk hocam bize 5 numara için Juan Palacios’u söyleyince bir an durduk. Ufuk hocam bize nasıl bir oyun oynamak istediğini anlatmıştı, sezon başladıktan 3-4 maç sonra Ufuk hocanın anlattıklarını sahada gördük sonrasında da tüm Türkiye gördü. İlk antrenmana çıktığında ayakkabıyla 2,04 mü şakaları yapmıştık.” şeklinde bir anısını paylaştı.

Turgay Büyükkarcı: “Avrupa basketboluna baktığımızda hem takım yapımızla hem oyuncularımızla hem taraftarımızla fantastik bir yapımız olduğunu düşünüyorum.”

Pınar Karşıyaka’nın önümüzdeki sezon katılacağı Avrupa kupası ile ilgili sorulan soruya Turgay Büyükkarcı, “İşin güzel tarafı biz 2 yıl önce FIBA Europe Cup’a bile girmekte güçlük çekerken bu yıl hem 7DAYS EuroCup’ın hem FIBA Şampiyonlar Ligi’nin bizi çok istiyor olması. Avrupa basketboluna baktığımızda hem takım yapımızla hem oyuncularımızla hem taraftarımızla fantastik bir yapımız olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki hafta tamamen netleşeceğini tahmin ediyorum." 

Yorumlar Okunma: 2943