Obradovic'te durum... - BasketFaul.com

Obradovic'te durum...

19-06-20 11:38
Fenerbahçe Yönetiminin yeni sezonla ilgili olarak üç gündür konuştuğu Zeljko Obradovic bir değişiklik olmazsa bugün yönetimle bir araya gelecek, yapılmış olan program gereği gün içinde Belgrad'a dönecek.

Bugüne kadar yapılan görüşmelerde Obradovic'in kendisine önerilen rakamı kabul ettiği ancak iki çekincesinin bulunduğu öğrenildi:
1. Düşürülecek olan bütçeye karşın devam eden yüksek oyuncu sözleşmeleri hangi ölçüde revize edilebilecek ve hatta bazı oyuncuların kontratından çıkmak mümkün olacak mı? Obradovic 2-3 yabancı dışındakileri kadrosunda düşünmüyor ve yeni bir yapılanmaya gitmek istiyor. Ancak bunun için de belli bir bütçeye ihtiyaç var. Gerek genel menajer Gherardini, gerekse basketbolla ilgilenen yöneticiler bu operasyonu gerçekleştirebilecek mi?
2. Obradovic son sezon alınan kötü sonuçlar sırasında yönetimden fazla destek görememekten şikayetçi. Önümüzdeki sezon yönetimin kendisine hangi sıcaklıkla yaklaşacağı, koçun kafasında soru işareti.

Bu çekincelere karşın Obradovic Fenerbahçe'de kalmak istiyor. Belgrad'a gitmeden sözleşme imzalaması pek beklenmiyor ama imza atmamış olması koçun olumsuz baktığı anlamına gelmiyor. Obradovic, sözleşmeler konusundaki pazarlıklar konusunda gevşeme olmaması için de imza atmakta acele etmeyebilir. (Basketfaul)

Yorumlar Okunma: 5595