Mavili: İddialı ve iyi bir kadro oluşturduk - BasketFaul.com

Mavili: İddialı ve iyi bir kadro oluşturduk

30-08-20 11:22
Balıkesir Büyükşehir Belediye Koçu Mustafa Mavili, "İddialı ve iyi bir kadro kurduğumuzun farkındayız ama buranın her türlü sonuçların alınabildiği TBL olduğunu olduğunu da unutmamalıyız." dedi.

Mavili şunları söyledi:
"İsim olarak hak ettiği yere dönmek isteyen deneyimli oyuncularımız var. Başarı için bir arada oynamayı öğrenmek ve kazanmayı alışkanlık haline getirmek zorundayız. Bunları ne ölçüde yapabileceğimiz hedefimizi belirleyecek. 

İddialı ve iyi bir kadro oluşturduk ama geçmişte birçok güçlü kadronun yaşadıkları hafızalarımızda. Buranın TBL olduğunu unutmadan işimizi her gün ciddi yapmalıyız. Oyuncuların tek takımda toplanmaması sonucunda ligde 7-8 iyi kadrodan söz edilebilir. Ödemelerini düzenli yapanların avantaj sağlayacağı muhakkak. 

Çok deneyimli oyuncularımız yeniden bir çıkış yakalamak isteyecek ve biz onları gençlerimizle harmanlayacağız. Geçen sezonki oyuncularım bana çok yardımcı oldular ve kapasitelerinin üzerine çıktılar, onlara teşekkür ederim. Aynı karakteri koyarsak büyük hedefler için oynarız. Sistem üzerine kurulu, rollerin dağıtıldığı, savunma ağırlıklı, fast break atan bir takım oluşturduğumuzu düşünüyoruz."

Oyuncuların Mart ayından bu yana takım antrenmanı yapmadığını hatırlatan Mavili, "Bu durumun sakatlıklara neden olabileceğini bildiğimiz için özellikle sezon başında çok dikkatli olmalıyız. Yeni bir kadro olarak sezona 6-7 hazırlık maçı yaparak başlamayı isterdik ancak pandeminin getirdiği zorluklar yüzünden en fazla 4 maç oynayabileceğiz." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 3714