Bıyıktay ve Sarıca'dan Daçka altyapısına katkı - BasketFaul.com

Bıyıktay ve Sarıca'dan Daçka altyapısına katkı

07-09-20 13:19
Darüşşafaka Spor Kulübü Altyapısında diğer kulüplerin koçlarından da yararlanıyor. Darüşşafaka Tekfen'in hazırlık maçı yaptığı takımların antrenörleri, alt yapı antrenörleri ve oyuncuları ile buluşup tecrübelerini ve gelecek dönemde genç oyunları nelerin beklediğini, antrenörlerin donanımlı oyuncular yetiştirmeleri için neler yapmaları gerektiği gibi bir çok konuda kendi görüşlerini paylaşıyorlar. 

Geçtiğimiz hafta önce Beşiktaş Baş antrenörü Burak Bıyıktay, daha sonra da A Milli Takım ve Pınar Karşıyaka baş antrenör Darüşşafaka Spor Kulübü Alt Yapısının konukları oldular.

Burak Bıyıktay; kendi basketbol felsefesini, bu sene genel olarak nasıl planlama yaptığı ve genç oyuncuların BSL’ye çıktığında hangi özelliklerinin olması gerektiği konusunda düşüncelerini paylaştı. Genç oyuncuların Süper Lige ve Avrupa Liglerine zıplama yapabilmeleri için şut ve mental dayanıklığı en üst sıraya koydu.

Ufuk Sarıca ise; BGL oyuncularının Basketbol Süper Lig’i ve Avrupa liglerine hazırlanmaları için kısa süreleri kaldığı, zamanın hızlı geçtiğini belirtti, öncelikle mental anlamda üste liglere kendilerini hazırlamaları gerektiğine vurgu yaptı. Bir sonraki seviyede fark yaratabilmek için kendilerine yatırım yapmalarını, kendi pozisyonlarında oynayan farklı özellikleri olan oyuncuları takip etmeleri gerektiğini ve onların maçlarını mutlaka seyretmelerini önerdi. Sadece hücum özelliklerine değil, her gün yapabilecekleri mücadele güçlerini ve savunmalarını geliştirerek kendilerine A Takımlarda daha kolay süreler bulabileceklerini söyledi. 

Yorumlar Okunma: 4628