Erkin Şenel: Oturan oyuncu paslanıyor - BasketFaul.com

Erkin Şenel: Oturan oyuncu paslanıyor

01-10-20 12:47

FATİH ŞEKER

Konyaspor'un transferlerinden Erkin Şenel, oynamak için geldiğini belirtip, "Oturan paslanıyor." dedi.

Şenel'le yaptığımız söyleşiden pasajlar...

* Transfer teklifleri almıştım ama ben beklemeyi tercih ettim. Henüz 21 yaşındayım ve oynamam gerekiyordu. Daha çok oynayabileceğim ve gösterebileceğim aynı zamanda hedefleri olan bir takımla anlaşmak istiyordum. Parayı değil, oynamayı tercih ettim. Oturdukça insan paslanıyor. Konyaspor’dan gelen teklif benim şartlarıma da uyuyordu. Kulüp, Cengiz hoca ve tanıdığım birçok isim takımda yer alıyor. Konyaspor’u bir proje olarak düşündüm ve teklifi kabul ettim. 

* Geçen sezon Bandırma’dan Denizli’ye kiralık olarak gittim. Benim için ayrı bir tecrübe oldu. TBL, Süper Lig’e göre daha sert ve fiziksel mücadelenin daha üst seviyede olduğu bir lig. Yerliler daha çok sorumluluk alıyor. Mücadele gücü yüksek. Sezon sonuna kadara ayakta kalabilen, hem fiziksel hem de mental olarak uyum içinde olan takımlar başarılı oluyor.

* Banvit altyapısı Türkiye’nin en iyi altyapı takımıydı. Çekilmelerine çok üzüldüm. Ben de altyapısından çıkarak A takıma kadar forma giydim. Bu karar benim için de üzücü oldu. Ancak şartlar bunu gerektirdi. Bu kulübü devam ettirmek için ellerinden geleni yaptılar ama olmadı. Kaybeden Türk basketbolu oldu. Çok oyuncu yetişiyordu. Beşiktaş’ta umarım bu proje başarılı olur ve genç oyuncular yetişmeye devam eder.

* Konyaspor büyük bir camia. Futbol ve basketbolda önde gelen kulüplerden. Konyaspor gibi büyük camiaya gelmek mutluluk verici. Yeni bir oluşum var. Bizler basketbol şubesini iyi yerlere getirmek ve başarılı olmak için her şeyi yapacağız. Bunu da taraftarlarımıza ve yönetimimize ispatlayacağız ve güzel bir sezon geçireceğimizi umuyorum.

* Konya, güzel ve düzenli bir şehir. Evlerimizi de tuttuk. Alışmaya çalışıyoruz. Tirit yemeğini çok beğendim. Şu an her şey yolunda gidiyor. 

* Yerli oyuncular olarak sorumluluk almak ve kendimizi gösterebileceğimiz bir dönem olacak. En küçüğünden en büyüğüne kadar herkes sorumluluk alacaktır. Yabancılar gelse de gelmese de biz mücadele olarak en iyisini yapacağız.

* U20’ye kadar tüm Milli Takımlarda oynadım. Orası çok farklı bir yer ve tecrübe. Her yıl üstüne koyuyor ve tecrübeleniyoruz. Oynadıkça kendimizi geliştiriyoruz. A Milli Takım hedefim var ama bunun için zaman gerekiyor. Belki 3 yıl, belki 5 yıl sonra olur. Milli forma için kendimi daha da geliştirmek istiyorum. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4348